MojAndroid

Spoločnosť Samsung vstúpila na trh smart hodiniek už v roku 2013 a preslávila sa svojimi inteligentnými hodinkami Galaxy Watch s klasickým okrúhlim dizajnom. Aj napriek tomu, že prvý predstavený model nemal tvar kruhu, spoločnosť sa rozhodla dizajn kruhového displeja presadiť. Portál AndroidPolice ale prináša informáciu o tom, že sa Samsung chystá urobiť dizajnovú zmenu.

Mohlo by vás zaujímať:

Galaxy Watch možno prejdú zmenou dizajnu

Špekuluje sa, že sa Samsung rozhodol zmeniť svoj typický kruhový dizajn hodiniek. Údajne by sme mohli v blízkej dobe očakávať predstavenie modelu s hranatým displejom, ktorý bude pripomínať hodinky Watch od spoločnosti Apple. Keďže na trhu je už dosť “okrúhlych” modelov Galaxy Watch, spoločnosť možno zvažuje návrat ku hranatému displeju.

Samsung Galaxy Watch6 Classic
Samsung Galaxy Watch6 Classic | Zdroj: Filip Spevár

Hranatý displej ale nebude úplná novinka značky, pretože ako sme už spomenuli, staršie hodinky Galaxy Gear sa niesli v hranatom duchu. Informáciu o zmene zatiaľ samotný Samsung oficiálne nepotvrdil, ale je dosť pravdepodobné, že sa bude týkať ďalších modelov. Otázne je, či sa nového dizajnu dočkáme už v najnovšej plánovanej sérii Galaxy Watch7 alebo až neskôr. Na internete sa objavili aj teórie, že ak by Samsung plánoval takúto zmenu pre zariadenie, ktoré má byť predstavené už tento rok, informácie by už mali byť dávno potvrdené.

Samsung upraví aj operačný systém

Hodinky Galaxy Watch sú známe práve svojim okrúhlym displejom, ktorý zabezpečuje jednoduchú orientáciu v zariadení a pekné používateľské rozhranie. Otázkou ale ostáva, ako sa spoločnosť rozhodne postaviť ku svojim populárnym okrúhlym ciferníkom. So zmenou tvaru displeja by musela spoločnosť upraviť aj operačný systém One UI Watch, keďže bol doteraz nastavený pre okrúhlu obrazovku.

Výhodou hranatého tvaru je napríklad lepšia čitateľnosť a množstvo informácií, ktoré sa na displej vojde. Aj písanie na hranatých hodinkách je jednoduchšie. Vedia o tom svoje hlavne používatelia hodiniek Apple Watch, ktoré sa hranatým dizajnom pýšia od začiatku.

Samsung Galaxy Watch5 Pro
Samsung Galaxy Watch5 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

Ak sa spoločnosť naozaj chystá zmeniť dizajn svojich populárnych Galaxy Watch, pravdepodobne ho uvidíme až v roku 2025 alebo neskôr. Predstavenie modelu Galaxy Watch7 sa totiž predpokladá v duchu okrúhleho displeja. To, kedy Samsung svoj nápad oficiálne oznámi je ale stále otázne.

Náš tip
Xiaomi odstraňuje obľúbenú funkciu zo svojich zariadení

13.3.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+