MojAndroid

Zariadenia MIUI doteraz disponovali funkciou, ktorá im umožňovala aj napriek vypnutej obrazovke na smartfóne počúvať zvuk z videí. Portál AndroidAuthority prináša informáciu o tom, že spoločnosť Xiaomi túto funkciu na dobro odstránila. Prečo tak ale urobila?

Spoločnosť sa rozhodla túto skutočnosť oznámiť na platforme Telegram siedmeho marca. Taktiež uviedla aj kompletné zmeny, ktorými zariadenia v súvislosti s odstránením funkcie musia prejsť. Xiaomi prostredníctvom príspevku používateľom oznámilo koniec funkcie, ktorú mnohí dlhú dobu využívali.

Xiaomi odstraňuje funkciu z týchto modelov

Z panela nástrojov videa teraz zmizla možnosť prehrať zvuk videa s vypnutou obrazovkou a z nastavení hier zmizla funkcia vypnúť obrazovku. Fanúšikovia boli zaskočení práve preto, že tieto funkcie boli prvýkrát predstavené s nadstavbou MIUI 12, čo nebolo až tak dávno. Táto zmena sa dotkla viacerých obľúbených zariadení, medzi ktoré patria aj vlajkové lode Xiaomi 14, 13, 13 Pro a 12T. Na fotografii nižšie môžete vidieť kompletný zoznam zariadení, ktorých sa rozhodnutie spoločnosti týka.

Xiaomi zariadenia, ktoré o funkciu prídu | Zdroj: AndroidAuthority.com
Xiaomi zariadenia, ktoré o funkciu prídu | Zdroj: AndroidAuthority.com

Možno sa pýtate, prečo sa takto spoločnosť Xiaomi rozhodla. Nedávno sme písali o tom, že platforma YouTube sprístupňuje funkciu PiP, teda obraz v obraze, zadarmo. Tá však bola doteraz prístupná iba pre platiacich zákazníkov. Práve toto by teda mohol byť dôvod toho, prečo sa Xiaomi rozhodlo urobiť takýto rázny krok.

Ak ste teda majiteľom niektorého z uvedených zariadení a túto funkciu využívate, smútiť nemusíte. V prípade, že si platíte YouTube Premium, funkciu môžete využívať aj naďalej. Avšak možno sa už čoskoro dočkáme sprístupnenia funkcie aj v neplatenej verzii.

Náš tip
Smart banka 2024: Toto je zoznam aplikácií, ktoré bojujú o vašu priazeň
12.3.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+