MojAndroid

Až do oficiálneho predstavenia vlajkovej lode Galaxy S5 spoločnosti Samsung, môžeme očakávať príchod nových špekulácií a únikov informácií. Hoci presný dátum odhalenia potvrdiť nemôžeme, holandskému portálu SamMobile sa údajne podarilo získať nové skutočnosti priamo od vnútorného zdroja spoločnosti. Potvrdené boli niektoré hardvérové špecifikácie a padli slová aj v súvislosti s modelmi Galaxy S5 Mini a Galaxy S5 Zoom.

Metal-Samsung-Galaxy-S5

Samsung Galaxy S5 má mať podľa uvedeného zdroja tzv. Quad HD displej, ktorého rozlíšenie 1440 x 2560 pixelov prevyšuje aktuálny trend Full HD. Pre porovnanie uvádzame, že sa jedná o rozlíšenie, s ktorým ste sa možno stretli u drahších LCD monitorov, takže predstava, že náš mobilný telefón bude disponovať takou jemnosťou, je pomerne rozporuplná. Rozmer displeja bude 5,25 palcov a spomenutý bol aj hlavný fotoaparát, ktorý ponúkne 16 MPx snímač. Podobne ako v prípade predchádzajúcich modelov, v závislosti od trhu budú použité dva rôzne čipy – štvorjadrový Qualcomm Snapdragon 805 alebo osemjadrový Samsung Exynos 6.

Po dizajnovej stránke sa vraj objavia dve verzie, pričom prvá bude vyrobená z plastu a druhá ponúkne dlho špekulované kovové prvky. Prezradené boli aj maloobchodné ceny – 650 € za plastovú verziu približne 800 € za kovový model. Tieto informácie však prichádzajú v predstihu a nevieme ich s istotou potvrdiť, takže ich treba brať s rezervou. Aspoň do oficiálneho predstavenia.

Náš tip
Samsung Galaxy S5 – Nový dizajn aj materiály, do predaja zamieri v apríli

Spoločnosť Samsung sa okrem toho pripravuje aj na vydanie menšej verzie Galaxy S5 Mini (v máji) a fotoaparátu Galaxy S5 Zoom (v júni). To znamená, že sa bude držať minuloročnej stratégie. Čo sa týka informácií o hardvéri a softvéri, prezradená bola len prítomnosť Android 4.4 KitKat a Super AMOLED displejov. Úprimne povedané, takéto informácie nemajú veľkú informatívnu hodnotu a preto ju treba opäť brať s nadhľadom.

Zdroj: SamMobile

13.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+