MojAndroid

Sociálna sieť Foursquare patrí už dlhšiu dobu medzi populárne služby na zdieľanie polohy a zisťovanie informácií o verejných miestach. Sieť slúžila dlhú dobu svojmu účelu, až kým sa v máji spoločnosť nerozhodla uverejniť novú aplikáciu s podobnou funkcionalitou, ako samotný Foursquare. Swarm vyvolal v užívateľoch zmiešané pocity, no aplikácia si takmer ihneď po predstavení našla svojich fanúšikov a šplhala sa hore v rebríčkoch populárnych aplikácií na iOS a Androide.

Spoločnosť sa však teraz rozhodla pre ďalšiu zmenu a opäť uverejnila pôvodnú aplikáciu Foursquare, tentokrát s exkluzívnym zameraním na odhaľovanie reštaurácií a iných podnikov. Niekoľko dní po uverejnení novej verzie aplikácie sa zdá, že užívatelia sú s novinkou spokojní.

foursquare-android-app-annie

Na grafe vyššie môžete vidieť aktuálne postavenie aplikácie Foursquare v rebríčku popularity v obchode Play. Pred vydaním novej verzie sa aplikácia nenachádzala ani v TOP 600 v popularite v USA. Za zmienku tiež stojí zmena kategórie, keď doteraz aplikácia patrila medzi Sociálne siete, no po novom ju nájdeme v kategórii Cestovanie.

foursquare-ios-app-annie

Na konkurenčnej platforme iOS patrilo aplikácie až 1 221. miesto a pár dní po znovu uvedení sa nachádza už v TOP 400. Zmena kategórie je viditeľná aj v App Store a v USA patrí aplikácii Foursquare 18. miesto v kategórii Cestovanie. Aplikácia Swarm je stále oveľa populárnejšiam v App Store jej patrí celkovo 210. miesto v USA a v obchode Play sa nachádza na 340. mieste. To je pomerne zaujímavé najmä preto, že na nové fungovanie služby pomocou dvoch aplikácií sa zniesla silná vlna nevôle. Tento negatívny postoj sa však neprejavil v popularite medzi užívateľmi, keď na konci júla dosiahla aplikácia Swarm svoje historické maximum, keď jej patrilo v USA 11. miesto spomedzi všetkých aplikácií v App Store.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

V súčasnosti sa Foursquare teší pomerne veľkej popularite. Znovupredstavením originálnej aplikácie si spoločnosť získala množstvo fanúšikov a veľa pozornosti, no je otázne, ako sa to prejaví do budúcna. V súčasnosti tak pôvodnú myšlienku sociálnej siete plní aplikácia Swarm, zatiaľ čo Foursquare bude zrejme súperiť s turistickými sprievodcami typu TripAdvisor. Dlhodobým cieľom spoločnosti je pravdepodobne konkurovať službe Yelp. Aplikácia je v App Store na 2. mieste v kategórie Cestovanie v USA a podobne silné postavenie jej patrí aj v obchode Play.

Verzia: 9.33.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 9.33.0
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: App Annie via VentureBeat

13.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+