MojAndroid

Aplikáciu Foursquare čakajú v blízkej budúcnosti veľké zmeny. Vývojári majú v pláne kompletne ju pozmeniť novým dizajnom a nebude priamo podporovať systém tzv. check-inov. Tie sa presúvajú do novšej aplikácie Swarm, pričom sa tak stane už zajtra, 24. 7. 2014. Autori však uisťujú, že všetky doterajšie check-iny, fotografie a zoznamy priateľov budú automaticky presunuté do Swarmu. Túto novú aplikáciu podľa autorov využívajú už tri štvrtiny používateľov Foursqare, ostatní si ju budú nútení nainštalovať, ak chcú check-in vykonávať aj naďalej.

Pôvodná aplikácia Foursquare dostane okrem nového dizajnu aj nové, podľa autorov reprezentatívnejšie logo, ktoré má byť kombináciou mapového špendlíka a emblému superhrdinu. Tento aspekt má symbolicky zdôrazňovať „superschopnosti“ ktoré dáva Foursquare používateľom pri preskúmavaní ich miest.

Foursquare logo

Práve na objavovanie a skúmanie nových miest má byť zameraná vynovená aplikácia Foursquare, ktorá bude mať navyše pre každého používateľa rozdielne prostredie podľa jeho preferencií. Keď Foursquare „naučíte“ niekoľko základných vecí o sebe, alebo ju proste len budete používať na miestach, ktoré často navštevujete, prispôsobí sa vám a bude vám ponúkať veci, ktoré by vás mali zaujímať. Má sa jednať o začiatok „personalizovaného lokálneho vyhľadávania“, ktoré sa má v blízkej budúcnosti stať základom Foursquare.

Obe aplikácie majú spolu hladko spolupracovať. Na check-in bude síce stále slúžiť aplikácia Foursquare, ak však používateľ nebude mať nainštalovanú aj aplikáciu Swarm, tlačidlo na check-in sa mu v aplikácii Foursquare vôbec nezobrazí. Ako to bude vyzerať v praxi, ukazujú nasledovné dva obrázky. Naľavo je prostredie aplikácie používateľa, ktorý má nainštalované len Foursqare, napravo je vidieť jedno tlačidlo navyše na check-in u používateľa, ktorý má nainštalovaný aj Swarm.

foursquare new

Práve nutnosť mať nainštalované obe aplikácie na možnosť check-inov vzbudila nevôľu u časti používateľov, ktorí to považujú za nepraktické riešenie a nechcú mať v telefóne dve aplikácie namiesto doterajšej jednej. Ako ste na tom vy a ak používate Foursquare, čo hovoríte na ohlásené zmeny?

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: blog.foursquare.com

23.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+