MojAndroid

Výrobca hodiniek Fossil Group oznámil, že kupuje start-up Misfit, ktorý stojí za populárnymi fitness nositeľnými zariadeniami. Kúpa start-upu vyšla známu spoločnosť na 260 miliónov USD a súčasný CEO spoločnosti Misfit Sonny Vu bude odteraz zastávať pozíciu CTO v spoločnosti Fossil.

Spoločnosť Misfit sa na trhu preslávila napríklad zariadením Misfit Shine či Misfit Shine 2. Ide o jednoduchý, no veľmi elegantný inteligentný náramok s množstvom funkcií určených pre sledovanie fitness aktivít. Tradičný displej nahrádza sústavou LED diód, ktoré informujú o počte zmeškaných upozornení, ale aj o tom, na koľko percent ste v danom dni naplnili svoje športové predsavzatia. Vďaka takémuto systému vydrží náramok na jedno nabitie oveľa dlhšie ako tradičné inteligentné náramky. Shine 2 zvládne bez prestávky fungovať až 6 mesiacov, čo je pre mnohých užívateľov hlavný dôvod záujmu.

misfit_shine_2

V rámci oznámenia noviniek spoločnosť Fossil Group uviedla, že neprestane s výrobou tradičných elegantných hodiniek, no v jej portfóliu môžeme očakávať aj inteligentné zariadenia. Rovnako bude pokračovať aj výroba klasických inteligentných zariadení spoločnosti Misfit, a tak úroveň spolupráce zatiaľ nie je úplne zrejmá. Je pravdepodobné, že sa dočkáme nových zariadení od Fossil s technológiou spoločnosti Misfit, no ešte nevieme, ako veľmi sa konečné výrobky po tejto akvizícii zmenia.

Zdroj: WSJ via TechCrunch

13.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+