MojAndroid

FLIR dnes na výstave CES v Las Vegas odhalil novú generáciu termokamery, ktorá nájde uplatnenie nielen v smartfónoch, ale po novom aj v dronoch. Spoločnosť má s termovíziou už dlhoročné skúsenosti, ktoré sa odrazili aj pri vývoji novej kamery FLIR One. Tá prichádza už s univerzálnejším USB C portom a novou vyspelejšou a prsnejšou termokamerou, ktorá dokáže zaznamenať teploty v rozsahu od -20 do 120°C.

flir

Nový model kamery sa podobne ako u predchodcu pripája k smartfónu, v ktorom kombinuje obraz s bežnej kamery a termo snímača. Výsledkom je obraz, ktorý zobrazuje teplotu jednotlivých predmetov, ktoré sú ale zároveň presne ohraničené a viditeľné. K dispozícii budú hneď dva modely, ktoré sa budú líšiť cenou, presnosťou merania a niektorými ďalšími funkciami. Zakúpiť sa budú dať už v prvej polovici tohto roka za 199 resp. 399 dolárov.

 

FLIR tento rok neostane iba pri smartfónoch a svoje pôsobenie rozšíri aj na drony. Nebude ich vyrábať, no poskytne im možnosť rozšírenia o FLIR kameru Duo a Duo-R v tvare GoPro, ktorá sa bude dať pripevniť na drony. Táto poskytuje rovnaké benefity ako bežná termokamera pre smartfóny s tým rozdielom, že dokáže zaznamenať aj bežné 1080p video. Aj tu budú k dispozícii dva modely kamery, jedna za 999 dolárov, tá druhá, s podporou radiometrického merania, za $1299. Tieto už sú dostupné a dajú sa kúpiť na oficiálnych stránkach výrobcu.

Zdroj: FLIR

 

4.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+