MojAndroid

Spoločnosť Samsung po prvý krát uviedla špeciálny flexibilný displej na akcii Society for Information Display 2017 v Los Angeles. Výrobca tvrdí, že ide o jedinečný displej, pretože sa dokáže ohýbať do oboch strán. To je rozdiel oproti predchádzajúcim displejom, ktoré boli schopné ohýbať sa len jedným smerom. Tento špeciálny flexibilný OLED displej môže byť natiahnutý až o 12 milimetrov bez straty svojho vysokého rozlíšenia. 9,1″ verzia tohto displeja bola predstavená práve na spomínanej akcii SID 2017 v Los Angeles.

Náš tip
Dvojročný iPhone 6S porazil v teste rýchlosti nový Samsung Galaxy S8 | VIDEO

Samsung uverejnil tiež video na oficiálnom YouTube kanáli Samsung Display, kde novú technológiu displeja demonštruje. Na videu môžete vidieť, že v prípade, keď zatlačíte na obrazovku, tá sa stlačí ako drobný balón. Následne sa po uvoľnení narovná do pôvodnej polohy. Panel má dostatočnú pružnosť, aby sa vrátil do pôvodného stavu pri zatlačení zhora alebo zdola.

Náš tip
Skener očnej dúhovky na Samsungu Galaxy S8 sa dá oklamať | VIDEO

Výrobca tvrdí, že vyvinul túto technológiu s vysokou úrovňou flexibility práve z dôvodu zachovania kvality obrazu a rozlíšenia aj pri stlačení až do úrovne 12 milimetrov. Spoločnosť Samsung vidí praktické využitie týchto panelov v nositeľnej elektronike, produktoch Internetu Vecí, automobilovom priemysle, ale aj pri produktoch s podporou prvkov umelej inteligencie.

Zdroj: sammobile

30.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+