MojAndroid

Test rýchlosti je jednou z najvyhľadávanejších kategórií v prípade výberu nového smartfónu. Aplikácie používame každý deň a okrem surového výkonu a dobrej optimalizácie aplikácií od výrobcu je veľkým faktorom aj optimalizácia aplikácií od vývojárov tretích strán. Test rýchlosti medzi dvojročným smartfónom Apple iPhone 6S (predstavený ešte v roku 2015) a novým vlajkovým modelom Samsung Galaxy S8 skončil vskutku veľmi prekvapivo.

Náš tip
Walter Isaacson, autor biografie Steva Jobsa, označil Apple za neinovatívny

Telefóny boli podrobené testovaniu pri spustení 16 aplikácií z rôznych podkategórií ako hry, sociálne siete či multimédiá. Na zozname sa ocitli aplikácie ako Facebook, Snapchat, Subway Surfers, Amazon, Netflix či Spotify. Testované boli aj vstavané aplikácie od výrobcov ako Kamera, Galéria, Nastavenia či Kalendár.

Náš tip
8 dní s Galaxy S8: Infinity displej a jeho funkcie – opäť najlepší na trhu

Celkovo sú zaznamenané dve kolá spustenia aplikácií, pričom v oboch prípadoch dominoval dvojročný model Apple iPhone 6S s náskokom približne 7 sekúnd. Celkovo zo 16 aplikácií prehral Samsung Galaxy S8 priamy súboj až v deviatich prípadoch. V tabuľke na konci priloženého videa si však môžete všimnúť, že niektoré výsledky boli skutočne tesné.

Zdroj: youtube

25.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+