MojAndroid

Fitbit, ktorý je známy svojimi fitness náramkami, kupuje Vector, výrobcu luxusných inteligentných hodiniek. Fitbit odkúpil túto spoločnosť so sídlom v Londýne za nezverejnenú cenu. Vector ale nie je prvou akvizíciou v oblasti smartwatch, minulý mesiac Fitbit odkúpil veľmi populárny Pebble.

vector-luna-watch-recenzia-8

Vector ešte v marci 2015 prišiel s dvojicou luxusných inteligentných hodiniek Vector Meridian a Vector Luna, ktoré sľubovali výdrž až 30 dní. Obidva modely boli vyrobené z vysoko kvalitných materiálov. Výrobca dokonca spolupracoval s BMW, aby predstavil limitovanú edíciu hodiniek Vector Luna. Hodinky dokázali zobrazovať notifikácie z mobilu, merať niektoré základné aktivity a ich prostredie podporovalo aj pár aplikácií tretích strán.

Fitbit Alta 2

Vector na svojej stránke prehlásil: “S radosťou dnes oznamujeme, že tím Vector Watch a naša softvérová platforma prechádzajú k Fitbit-u, lídrovi na fitness trhu s inteligentnými zariadeniami! Veríme, že toto je dôležitý míľnik, kedy začneme prichádzať s ďalšími novými a úžasnými produktami, funkciami a zážitkami, a zlučovať naše jedinečné technológie a know-how so skúsenosťami a celosvetovou komunitou Fitbit.”

Napriek odkúpeniu budú súčasné hodinky naďalej fungovať, avšak nové funkcie neočakávajte. V prípade Pebble bola zrušená záruka aj technická podpora produktov. Čo sa týka Vector, nič také nenastane, preto sa majitelia nemusia ničoho obávať. Len čas ukáže, aký vplyv bude mať kúpa Vector na portfólio Fitbit.

Zdroj: PhoneArena

11.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+