MojAndroid

Podľa dôveryhodného zdroja zahraničného portálu The Information, kupuje spoločnosť Fitbit výrobcu inteligentných hodiniek Pebble. Presná suma akvizície zatiaľ nie je známa, no podľa dostupných informácií by sa mala pohybovať na úrovni desiatok miliónov dolárov – konkrétne niekde medzi 34-40 miliónmi. Cena je prekvapivo nízka a podľa všetkého nebude predaj spoločnosti až tak ziskový ako by sa mohlo očakávať. Väčšina bude použitá na zaplatenie dlhov spoločnosti, ktoré si narobila počas pôsobenia na trhu.

O tom, že Pebble bude na predaj sa špekulovalo už dlhší čas. Mohli za to už spomínané finančné problémy, ktorých závažnosť indikovalo aj nedávne veľké prepúšťanie. Spoločnosť pritom ešte v roku 2015 chcel kúpiť výrobca hodiniek Citizen, ktorý ponúkol dokonca až 740 miliónov dolárov. Pebble však túto ponuku odmietol. S oveľa nižšou ponukou potom prišla aj spoločnosť Intel, ktorá chcela zobrať spoločnosť pod svoje krídla, a to za rovných 70 miliónov. Aj tu ale predstavitelia spoločnosti zrejme zle vyhodnotili situáciu a Intel odmietli.

Otázne je, čo sa bude diať teraz. Hoci akvizícia nie je stále oficiálne potvrdená, pri súčasnej situácii dáva zmysel. Aj keď je suma výrazne nižšia ako pred rokom, tak Pebble zrejme nebude mať na výber a ponuku bude musieť prijať. Fitbit vďaka tejto akvizícii získa prístup k technológiam a duševnému vlastníctvu Pebble, ktoré využije pri tvorbe svojich budúcich produktov.

Doplnené: Pebble potvrdil svoju akvizíciu spoločnosťou Fitbit, ktorá za neho zaplatila 40 miliónov amerických dolárov. Pre súčasných majiteľov to znamená, že na zakúpené produkty Pebble sa už nevzťahuje záruka a hoci budú fungovať aj naďalej, tak očakávať nové funkcie či aktualizácie už nemá asi zmysel. Tým, ktorí si na Kickstarteri predobjednali  zariadenia Pebble Core a Time 2, budú vrátené peniaze, a to v priebehu nasledovných 4-8 týždňov.

Zdroj: engadget

8.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+