MojAndroid

Ak ste majiteľom fitness produktov značky Fitbit, do ktorých je nutné sa prihlásiť Fitbit účtom, tak vás čoskoro čaká zásadná zmena. Spoločnosť Google, ktorá túto značku už nejakú dobu vlastní, totiž onedlho ukončí podporu týchto účtov a namiesto toho bude vyžadovať Google účet. Informáciu priniesol portál ArsTechnica.

Google pokračuje v previazaní svojho ekosystému s Fitbit produktami

Google uzavrel akvizíciu Fitbitu v januári 2021 a hlavným dôvodom bol vývoj vlastných smart hodiniek. Značka však funguje naďalej aj samostatne a vydáva nové smart hodinky a náramky. Google zároveň hľadá spôsoby, ako prepojiť svoj ekosystém a ekosystém Fitbitu. Napríklad nedávno predstavené smart hodinky Fitbit Versa 4 a Sense 2 by mali využívať platobný systém Google Pay namiesto Fitbit Pay.

Fitbit Versa 4 a Google Pay | Zdroj: Fitbit

Zároveň by mali mať očakávané smart hodinky Google Pixel Watch hlbšiu integráciu s Fitbitom. Produkty s takouto integráciou by mali byť označené značkou „Fitbit by Google“. Na stránke pomocníka s často kladenými otázkam k novej značke sa tiež píše o zmenách prihlasovania na takýchto zariadeniach. Od roku 2023 totiž Google povolí používanie Google účtu na zariadeniach od Fitbitu, čo prinesie množstvo výhod. Príkladom sú:

  • Jednotné prihlásenia
  • Zabezpečenie účtu
  • Centralizované ovládacie prvky ochrany osobných údajov pre používateľské údaje

Súčasné účty skončia v roku 2025

Na stránke podpory sa podľa portálu AndroidAuthority dokonca uvádza, že pre niektoré funkcie bude v roku 2023 Google účet priamo vyžadovaný. Spomína sa tam tiež, že podpora súčasných Fitbit účtov skončí v roku 2025. Pokiaľ ste teda vlastníkom Fitbit zariadenia a zatiaľ nemáte Google účet, tak je možno načase si ho založiť. O dva roky to totiž bude nevyhnutné.

Náš tip
Disney+: Najsledovanejšie filmy a seriály na Slovensku za minulý týždeň
27.9.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+