MojAndroid

Spoločnosť Fitbit predstavila svoje najnovšie inteligentné hodinky s fitnes náramkom. Reč je o modeloch Fitbit Sense 2, Fitbit Versa 4 a Fitbit Inspire 3. Tie prichádzajú s najnovším operačným systémom Fitbit OS, ktorý prináša nové a ľahko ovládateľné používateľské prostredie. Poďme si tieto novinky podrobnejšie popísať.

Inteligentné hodinky Fitbit Sense 2 a Fitbit Versa 4

Nové inteligentné hodinky sú oproti svojmu predchodcovi tenšie a ľahšie. Ľahko tak zabudnete, že ich vôbec máte na ruke cez deň a dokonca aj počas spánku. Nechýba viacero šikovných funkcií, ktoré budete chcieť využívať. Patrí sem napríklad nepretržité meranie srdcovej frekvencie, monitorovanie spánkovej aktivity či stresu, štatistiky v reálnom čase a mnoho ďalších vymožeností. Výdrž na jedno nabitie činí 6 a viac dní v závislosti od spôsobu vášho používania. Keď už dôjde na čas nabíjania, tak za 12 minút na nabíjačke dostanete výdrž na celý deň.

Fitbit Versa 4
Fitbit Versa 4 | Zdroj: Fitbit

Funkcia “Spánkový profil” pomocou desiatich ukazovateľov spánku vám ukáže, akým typom spáča ste a odhalí kľúčové vzorce k lepšej kvalite spánku. Hodinky vaše telo ohodnotia pomocou skóre zvládania každodenného stresu. Rozhodne poteší kompatibilita ako s platformou Android, tak aj s iOS. Hodinky dokážu prijímať notifikácie z telefónu a umožňujú aj rýchle odpovede na správy. Onedlho sa ich používatelia budú môcť tešiť na príchod aplikácií Google Wallet a Google Mapy. Podporované budú teda aj bezkontaktné platby.

Fitbit Sense 2 disponujú senzorom Body Response, ktoré je prvý svojho druhu. Meria EDA aktivitu počas celého dňa. Systém cEDA pomocou ukazovateľov, akými sú srdcový tep, variabilita srdcového rytmu a teplota pokožky sa snaží pochopiť ako daný osoba reaguje na prostredie a situácie okolo seba. Podľa toho dokáže spoznať, kedy zažívate najviac stresu.

Fitbit Sense 2
Fitbit Sense 2 | Zdroj: Fitbit

Fitbit Versa 4 dokáže monitorovať až 40 druhov športov, čo predstavuje viac ako dvojnásobok v porovnaní s predchádzajúcim modelom. K novinkám patria napríklad režime pre HIIT, posilňovanie s činkami, CrossFit, tanec a ďalšie. Implementácia GPS modulu zabezpečuje možnosť trénovania v exteriéri bez nutnosti nosenia smartfónu so sebou.

Vo Fitbit Premium je možné vybrať si z viac ako 1 000 tréningov a meditačných programov. Funkcia s pomenovaním “Minúty v aktívnej zóne” je možné sledovať zóny srdcového tepu a monitorovanie vynaloženého úsilia. Fitbit Premium dokáže sprístupniť i funkciu menom “Skóre dennej pripravenosti”, ktorá vám v závislosti od nameraných dát dá odporúčania pre denné cvičenia alebo napovie, či by ste si mali dať v daný deň voľno.

Fitnes náramok Fitbit Inspire 3

Ak je sú zdravie a fyzická kondícia vašimi prioritami, tak by ste mali zvážiť kúpu nového inteligentného náramku značky Fitbit. Reč je o modeli Fitbit Inspire 3. Ten vám pomôže nájsť ten správny životný štýl a dostatok energie na celý deň. Ide o cenovo dostupnú verziu na sledovanie fitnes aktivity. Toto zariadenie na jedno nabitie vydrží pokojne aj desať dní bez nutnosti nabíjania.

Fitbit Inspire 3
Fitbit Inspire 3 | Zdroj: Fitbit

Náramok neustále sleduje vašu aktivitu, meria spálené kalórie či prejdené kroky. Monitoruje spánok vďaka funkciám “Spánkové fázy” a “Spánkové skóre”. Náramok vám povie, kedy by ste mali ísť do postele, disponuje inteligentným budíkom a pomôže so zvládaním stresu. Sledovať je možné aj srdcovú frekvenciu, teplotu povrchu pokožky či saturáciu krvi kyslíkom (SpO2).

Jednotlivé metriky reagujú na rozličné vplyvy, ako na konzumáciu kofeínu, alkoholu, na nadmorskú výšku či chlad. Poteší kompletný prehľad o zdraví, glykémii, hydratácii, menštruačnom cykle a stravovaní. Konštrukcia novinky je štíhla a ľahká, takže je vhodná na celodenné nosenie. Problém náramku nebude robiť ani plávanie, pretože je vodeodolný až do hĺbky 50 metrov.

Fitbit Sense 2, Fitbit Versa 4 a Fitbit Inspire 3: Cena a dostupnosť na Slovensku

Novinka Fitbit Sense 2 sa bude u nás predávať za cenu 299,95 eur. Model Versa 4 potom bude stáť 229,95 eur. Obidva zariadenia budú dostupné u vybraných predajcov v druhej polovici septembra tohto roka. Za fitnes náramok si zaplatíte príjemných 99,95 eur. K predstavovaným novinkám dostanete aj šesťmesačné predplatné služby Fitbit Premium.

26.8.2022
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+