MojAndroid

Facebooková stránka Finančná správa informuje o novom podvode. Všetci, ktorí dostanú email, informujúci o nároku na vrátenie dane v určitej výške eur, by mali byť ostražití. Môžu vás okradnúť podvodníci.

Finančná správa žiadne podobné emaily nerozposiela. Autormi správ sú podvodníci

Finančná správa na svojej facebookovej stránke tvrdí, že neznámy odosielateľ v mene finančnej správy rozposiela daňovníkom email. V správe im dáva vedieť, že po prepočte roku 2020 majú nárok na vrátenie dane vo výške 314,35 eura.

Má to však malý háčik. Daná osoba je povinná vyplniť istý formulár, pomocou ktorého je údajne možné vrátiť platbu. Menej skúsení jedinci by tak podvodníkovi mohli veľmi ľahko podľahnúť a pravdepodobne prísť o svoje peniaze. Je dôležité premýšľať, či podobné emaily nemôžu byť proste iba obyčajný hoax.

peniaze dane podvodníci
Foto: Pexels.com

V tomto prípade tomu tak jednoznačne je a chceli by sme vás upozorniť, aby ste na takýto email v žiadnom prípade nereagovali. Extrémne dôležité je taktiež neklikať na žiadne priložené webové odkazy. Najhoršie ale spravíte vyplnením samotného formuláru žiadosti.

Pokiaľ by ste sa náhodou dostali do problémov, obráťte sa na políciu. Chceme vás teda stručne upozorniť, že finančná správa žiadne takéto emaily nerozposiela. Na záver stránka Finančná správa poznamenala, že tento najnovší pokus podvodníkov bude riešiť v spolupráci s kompetentnými orgánmi.

Náš tip
Pozor na SMS, telefonáty, emaily. Online podvody sú stále väčšou hrozbou
30.7.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+