MojAndroid

Férová nadácia spoločnosti O2 sa rozhodla podporiť neziskovú organizáciu IPčko, ktorá minulý rok spustila projekt Stalo sa to. Ten vznikol po premiére filmu V sieti, ktorý poukázal na nebezpečné nástrahy internetu.

Projekt Stalo sa to kontaktovalo až 670 mladých ľudí s prosbou o pomoc

Nezisková organizácia sa snaží bojovať s problematikou kybergroomingu a sexuálneho zneužívania detí na internete. Taktiež pomáha obetiam vyrovnať sa s traumatizujúcimi následkami týchto činov. Vďaka Férovej nadácii O2 bude v tejto práci pokračovať aj tento rok cez projekt Stop kybergrooming. Pomocou neho chce šíriť povedomie o daných problémoch.

IPčko - Stalo sa to
Zdroj: O2.sk

„Vďaka podpore Férovej nadácie O2 sa nám minulý rok podarilo spustiť webový portál stalosato.sk na pomoc obetiam kybergroomingu, cez ktorý našich odborníkov na linkách pomoci kontaktovalo až 670 mladých ľudí s prosbou o pomoc. Samovražedný pokus z dôvodu kybergroomingu sme v roku 2020 nezaznamenali, a teda vďaka projektu sme obete sexuálneho násilia cez internet zachytili skôr, ako by siahali po hraničných riešeniach, ktoré znamenajú riziko smrti. Týmto projektom chceme zabezpečiť̌ dostupnú́ pomoc pre obete kybergroomingu, destigmatizovať jeho obete, rozšíriť aktivity v online priestore so zameraním na tento fenomén a najmä šíriť myšlienku, že pomoc existuje,“ hovorí Marek Madro, psychológ a programový riaditeľ IPčka.

IPčko sme podporili aj my

Vďaka našej ankete Smart Banka 2020 powered by Payout sme nielen spoznali najlepšie slovenské bankové aplikácie, ale aj prispeli na dobrú vec sumou 2 centy za každého hlasujúceho. Celkovo sa nám podarilo vyzbierať. Keďže sme zaznamenali až 50 660 hlasujúcich, spolu sme vyzbierali pekných 1013,20 €.

IPCKO
Takto sme odovzdali vyzbierané peniaze pre IPčko | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Náš tip
Smart Banka 2020 Powered by Payout: Poznáme najlepšie bankové aplikácie aj výhercu smartfónu za tisíc eur

31.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+