MojAndroid

Čítanie správ na internete je na jednej strane pohodlné, no na druhej strane môže ísť o skutočne komplikovaný proces. Dnes je k dispozícii také množstvo webov a blogov, že už iba výber správneho zdroja môže stáť nemalé úsilie. Našťastie, všetko nám to uľahčujú RSS čítačky. Tie umožňujú vybrať si obľúbené zdroje správ a nechať si zobrazovať mix článkov zo všetkých zdrojov. Ak si ale vyberiete príliš veľa zdrojov, stále sa môžete v množstve správ a informácií stratiť. Navyše, spravidla sa vám budú zobrazovať aj také články, ktoré vás nebudú vôbec zaujímať. Niektoré z týchto problémov rieši šikovná slovenská aplikácia Feedpresso.

Pekné prostredie

Tá ponúka prostredie veľmi podobné tomu, na aké sme zvyknutí aj pri iných RSS čítačkách. To znamená výsuvné bočné menu vľavo so zoznamom kategórií a zoznam článkov na hlavnej obrazovke. Kategórie si môžete vytvoriť a upraviť podľa seba, no po nainštalovaní aplikácie tu už nájdete niekoľko vytvorených kategórií aj s niektorými slovenskými zdrojmi. Nie je ale žiadne problém priamo v aplikácii nájsť nové zdroje a pridať si ich do konkrétnych kategórií. Aplikácia dokonca disponuje aj možnosťou naimportovať OPML súbor so zdrojmi z inej RSS čítačky.

Inteligentné funkcie so strojovým učením

Najväčšou zbraňou aplikácie je ale jej inteligencia. Vďaka strojovému učeniu toho vie aplikácia o vás stále viac. Jednotlivé články totiž môžete označiť za prínosné potiahnutím doprava, alebo za zbytočné potiahnutím doľava. Aplikácia tak postupne zistí, ktorý druh článkov sa vám páči a automaticky vám začne ponúkať tie. Premisou v tomto prípade je to, aby ste nemuseli čítať články, ktoré vás nezaujímajú, aj keď pochádzajú z vášho obľúbeného zdroja. To je skutočne lákavá predstava, no nie je zrejmé, ako dlho budete musieť aplikáciu učiť, čo vás zaujíma.

Zadarmo aj s predplatným

Aj bez tejto špeciálnej funkcie ale ide o veľmi šikovnú RSS čítačku. Celé menu je v slovenčine a poteší aj množstvo prednastavených slovenských zdrojov. Ak vám tie nevyhovujú, nič vám nebráni doplniť ich alebo úplne vymeniť za iné. Aplikácia ponúka aj celý rad zaujímavých nastavení a možností, vďaka ktorým si ju môžete prispôsobiť podľa vlastných predstáv. Titul Feedpresso je pritom v obchode Play dostupný zdarma, no ponúka model predplatného. Za iba 0,99 EUR mesačne môžete získať čítanie článkov bez reklám a aj prémiové funkcie, ako napríklad možnosť ukladania článkov na čítanie v offline režime. Väčšinu funkcií aplikácie si ale môžete vyskúšať úplne zadarmo aj prostredníctvom nášho widgetu nižšie, prípadne si môžete aplikáciu stiahnuť z tohto odkazu a priamo tak zaradiť web MojAndroid.sk k zdrojom článkov.

Verzia: 3.18
Aktuálna cena: Zdarma

26.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+