MojAndroid

Najúspešnejšia sociálna sieť Facebook prináša opäť svojim používateľom nové funkcie. Prvou z noviniek je živý prenos videa, teda funkcia, ktorá umožní zdieľať vaše zážitky prostredníctvom videa naživo – v reálnom čase. Ďalšou funkciou je nový spôsob vytvárania príbehov z fotiek a videí s pomocou funkcie s názvom „Collage”.

Facebook-live-stream

Živý prenos už môže byť pomerne známa funkcia. Facebook ju ponúkal zatiaľ len známym osobnostiam či celebritám ako prostriedok bližšej komunikácie s fanúšikmi. Túto možnosť si obľúbili aj najpopulárnejší slovenskí a českí youtuberi, ktorí týmto spôsobom zdieľajú novinky so svojimi odoberateľmi. Teraz sa táto funkcia dostáva aj k obyčajným, každodenným používateľom Facebooku. Či už sa jedná o oslavu narodenín vašich detí, pozdrav spred vianočného stromčeka alebo akúkoľvek aktuálnu informáciu, ktorú chcete ponúknuť svojim známym. Stačí zvoliť v aktualizácii stavu možnosť živého prenosu, napísať tému a takisto vybrať, kto daný videoprenos môže vidieť. Po skončení je možné video archivovať, zdieľať na vašej časovej osi alebo vymazať.

Novinka s názvom Collage ponúka povedať svoj príbeh pomocou zoskupenia fotografií a videí. Po otvorení fotografií daného používateľa sa naskytne pohľad na fotokoláž, teda zoradenie najnovších príspevkov podľa dátumu, času a takisto miesta, kde boli vytvorené. Používateľ môže tieto fotopríbehy upravovať či pridávať k nim nadpisy.

Facebook Collage

Funkcia živý prenos je zatiaľ stále v testovacej verzii k dispozícii len pre vybraných používateľov a spolu s funkciou Collage by sme ich mali očakávať najskôr začiatkom budúceho roka. Dostupnosť pre platformy iOS a Android by mala byť v rovnakom čase, pre platformu Windows 10 mobile je potrebné počkať na novú aplikáciu Facebook pre Windows 10.

Zdroj : AndroidAuthority

5.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+