MojAndroid

Spoločnosť Facebook to poslednou dobou vôbec nemá ľahké. Môžu za to úniky súkromných dát používateľov tejto sociálnej siete. Mark Zuckerberg sa už pred istým časom musel zodpovedať pred americkým senátom. Teraz sa to všetko ešte zhoršilo, keď sa potvrdila existencia spoluprác Facebooku s čínskymi výrobcami telefónov ohľadom dát používateľov.

Úniky používateľských dát pohoršili Facebooku na reputácii aj burze

Úniky používateľských dát pohoršili Facebooku na reputácii aj burze

S Huaweiom sa to tiahne už dlhšie

Je potvrdené, že Facebook spolupracoval s čínskymi spoločnosťami ako Huawei, Oppo, TCL a Lenovo. Čo sa týka spoločnosti Huawei, táto spolupráca má už niekoľko rokov. Senátor Spojených Štátov Mark Warner sa ku odhaleniu vyjadril, že “už v roku 2012 bola zistená blízka spolupráca medzi Čínskou komunistickou stranou a spoločnosťami ako Huawei. So správou pritom prišiel Výbor pre spravodajské služby.

V správe bolo ďalej uvedené, že Huawei nespolupracoval s vyšetrovateľmi o nebol ochotný objasniť spoluprácu s čínskym parlamentom a Čínskou komunistickou stranou.

Najbližšie kroky Facebooku

Senát Spojených Štátov pred pár dňami adresoval vedeniu spoločnosti Facebook list, v ktorom sa venuje hlavne únikom dát a otázkam ohľadom tejto kauzy. Facebook poprel charakterizáciu týchto spoluprác ako škandál týkajúci sa súkromia. Takisto pre New York Times uviedol, že do konca týždňa hodlá ukončiť dlhoročnú spoluprácu s týmito spoločnosťami.

Ako sa pozeráte na celú kauzu vy? Ohrozil vás nejakým konkrétnym spôsobom únik dát? Zanechajte nám svoj názor v diskusii pod článkom.

7.6.2018
Zdroj: TechCrunch

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+