MojAndroid

Spoločnosť Facebook na základe nového pravidla zabráni zobrazovaniu reklám na rozličné príslušenstvo pre zbrane neplnoletým používateľom. Toto pravidlo vyplynulo z dôsledku násilia v USA páchaného zbraňami, konkrétne ide o prestrelky v školách v Santa Fe, Texase, Parklande, či Floride.

Podľa hovorcu spoločnosti Facebook sú v súčasnosti zakázané a blokované reklamy na zbrane a ich rôzne modifikácie. Predajcovia však môžu uverejňovať reklamy na príslušenstvo k zbraniam, ako sú napríklad púzdra, mušky, a pod. V zmysle novo-platiaceho pravidla bude spoločnosť od predajcov vyžadovať, aby reklamy tohto typu obmedzila pre užívateľov mladších ako 18 rokov.

Nové pravidlo v platnosti už o pár dní

Pravidlá spoločnosti týkajúce sa zverejňovania reklamy na zbrane zatiaľ neobsahujú vekové obmedzenie – to však príde do platnosti 21. júna.

Zmena prichádza práve v čase, kedy prebieha mohutná diskusia o pozícii zbraní v USA, v dôsledku vysokého počtu prestreliek (aj na školskej pôde). Limitovať reklamy na zbrane len pre používateľov, ktorí už vyšli zo školy, by podľa spoločnosti mohla zamedziť nápady na používanie zbraní maloletými.

18.6.2018
Zdroj: The Verge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+