MojAndroid

Na Android Markete sa objavila nová aplikácia od Facebooku s názvom Facebook Messenger. Podľa názvu by ste mohli usúdiť, že pôjde o aplikáciu určenú na chatovanie. Namiesto toho Facebook vydal Messenger zameraný najmä na odosielanie a prijímanie správ. Facebook sa pravdepodobne snaží o vytvorenie priamej konkurencie pre Huddle (skupinový chat) v aplikácií Google+. Messenger bude totižto rovnako podporovať skupinové odosielanie správ.

Aplikácia ďalej umožňuje priložiť k správam fotografiu a zdieľať aktuálnu polohu, takže môžete jednoducho zistiť kde sa vaši priatelia práve nachádzajú a čo robia – ak o tom samozrejme napíšu v Messengeri. Facebook pridal aj zobrazenie notifikácií v notifikačnom paneli – v prípade, že vám príde správa sa nemusíte báť, že by ste si ju nevšimli.

Facebook Messenger sa už dá stiahnuť na Markete, ale pre prípad, že by vám jeho inštalácia nefungovala, môžete použiť aj odkaz na  inštalačný apk súbor, ktorý je umiestnený na serveri megaupload.com.

QR kód

Android Market

10.8.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+