MojAndroid

Sociálna sieť Facebook, ktorá patrí spoločnosti Meta, sa snaží neustále vylepšovať používateľský zážitok novými a prepracovanejšími funkcionalitami. Konkurencia nespí a Facebook musí tiež ísť s najnovšími trendami. Na svojom blogu teraz sociálna sieť informovala o tom, že prináša novinky pre prehrávanie videa.

Zoznam noviniek v skratke

  • Facebook spúšťa aktualizovaný prehrávač videa na celú obrazovku s konzistentným dizajnom pre všetky dĺžky videa
  • Prehrávač ponúka nové ovládacie prvky, napríklad režim celej obrazovky pre horizontálne videá či vylepšený posuvník
  • K dispozícii sú aj ďalšie možnosti, ktoré umožnia pozastaviť a pretočiť video o 10 sekúnd dopredu aj dozadu
  • Návrhy ďalších videí sú teraz relevantnejšie, bez ohľadu na ich dĺžku

Aktualizovaný prehrávač videí v aplikácii Facebook spája dlhšie videá, živý obsah či reelsy do jedného konzistentného dizajnu, čo používatelia určite ocenia. Najdôležitejšie je to, že obsah sa po novom zobrazuje na celej obrazovke smartfónu, takže si ho budete môcť s maximálnym možným pohodlím. Aktualizovaný prehrávač bude k dispozícii najskôr v USA a Kanade, neskôr sa dostane aj do iných krajín, vrátane Slovenka. Sociálna sieť na svojich stránkach uvádza, že sa tak stane “v najbližších mesiacoch.” Podporovaný je operačný systém Android aj iOS.

facebook prehravanie videa
Zdroj: Facebook

Funguje to veľmi jednoducho. Ak kdekoľvek v aplikácii ťuknete na video, automaticky sa spustí prehrávač na celú obrazovku. Bez ohľadu na to, či je video orientované na výšku alebo šírku. Nebola by to sociálna sieť, keby vás nechcela udržať čo najdlhšie. Preto Facebook zapracoval aj na odporúčaniach vo videách, ktoré budú relevantnejšie. To znamená vyššiu šancu, že na ne kliknete. Tieto odporúčania budú zahŕňať nielen bežné dlhšie videá, ale aj kratšie či reelsy. Všetko bude pekne pokope.

Mohlo by vás zaujímať:

Vylepšené ovládacie prvky priamo vo videu zase spohodlnia zážitok pri samotnom prehrávaní. Ak potrebujete pretočiť, k dispozícii bude možnosť posunúť video o 10 sekúnd dopredu aj dozadu pomocou samostatných tlačidiel. Chýbať samozrejme nebude ani vylepšený posuvník, pomocou ktorého sa dostanete na ľubovoľnú časť videa. Pri väčšine horizontálnych videí uvidíte tiež novú možnosť ich sledovania na celej obrazovke. Stačí smartfón len otočiť o 90 stupňov a pozerať video na šírku.

Facebook
Facebook
Price: Free
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
Náš tip
ChatGPT môže využívať každý. Aj bez registrácie
4.4.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+