MojAndroid

Vianoce v pokoji určite neprežíva vedenie najväčšej sociálnej siete na svete. Facebook pod vedením Marka Zuckerberga totižto čelí v USA vážnej žalobe za porušenie súkromia takmer všetkých používateľov so sídlom v Spojených štátoch. Podľa skupiny ľudí, ktorí na modrého giganta podali žalobu, číta Facebook ich súkromné konverzácie, ktoré následne predáva americkým spoločnostiam ako dáta na cielenie reklám. O nutnosti prešetriť tieto praktiky vo forme súdneho pojednávania rozhodla kalifornská sudkyňa Phyllis Hamilton.

facebook-8

Facebook sa ihneď po podaní žaloby odvolal na to, že na čítanie súkromných správ má právo a ľudia s ním súhlasia v podmienkach používania ihneď pri registrácii. Sudkyňa Hamilton ale odvolanie odmietla a žiada riadne prešetrenie takýchto praktík. Ak sa obvinenia potvrdia, tak Facebooku hrozí mastná pokuta. Jeden z návrhov je vyplatenie 10 000 dolárov každému, kto počas posledných 2 rokov poslal aspoň jednu súkromnú správu cez Facebook. Škoda, že sa jedná len o používateľov v USA :-)

Zdroj: Engadget

27.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+