MojAndroid

Umelá inteligencia je v súčasnosti veľmi obľúbená téma, ktorej sa venujú rôzne tecnologické spoločnosti. Facebook nie je žiadnou výnimkou a spoločnosť teraz pracuje na novej forme umelej inteligencie, ktorá bude rozumieť všetkému, čo poviete a napíšete na sociálnej sieti.

Náš tip
Koniec sociálnym sieťam? Takto si natrvalo vymažete účet na Facebooku!

DeepText AI bude nová forma umelej inteligencie, ktorá bude rozumieť textu takmer tak dobre ako ľudia. Fungovať bude v 20 jazykoch a prostredníctvom rozpoznávania toho, čo na sociálnej sieti robíte, bude vedieť ešte lepšie zacieliť reklamu a pripraviť ju presne podľa vašich požiadaviek. Zdá sa to strašidelné? V skutočnosti sa podobné veci dejú už teraz, no nie v takejto hĺbke. Nová umelá inteligencia napríklad rozpozná, ak budete písať v Messengeri vášmu známemu o tom, že potrebujete odviesť autom domov a navrhne vám alternatívy napr. vo forme jazdy prostredníctvom Uber.

poncho-chat-bot-facebook

Ak používate sociálne siete a internetové nástroje, informácie o vás sú už teraz používané na cielenie online reklamy a nový nástroj má byť užitočný najmä pre používateľov. Jeho cieľom je zvýšiť relevanciu zobrazovanej reklamy podľa potrieb každého používateľa, no najskôr je potrebné tieto potreby spoznať a presne v tom bude excelovať DeepText AI. Okrem toho táto technológia pomôže v rozpoznávaní nenávistných komentárov na sociálnej sieti a umožní udržiavať lepšiu úroveň konverzácií na verejných profiloch. Už teraz sa ale musíme pripraviť na negatívne ohlasy, ktoré sa určite začnú šíriť po spustení tejto novinky.

Zdroj: Facebook via engadget

2.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+