MojAndroid

Najväčšia sociálna sieť vôbec nezaháľa a predstavuje jedno novinku za druhou. Najnovšie na internet unikli informácie o tom, že Mark Zuckerberg a jeho tím skúšajú na Facebooku skupinové hovory v chate. Nie však na smartfóne, ale na desktopoch, v internetovom prehliadači. Zdá sa tak, že modrý gigant má ambíciu stať sa náhradníkom Skype-u.

facebook-group-voice-calling

Facebook testuje túto novinku pomocou A/B testov, a tak je dostupná len pre vybranú vzorku ľudí. Ak chcete vedieť, či medzi nimi nie ste aj vy, tak prejdite do ľubovoľnej skupinovej konverzácie, ktorú máte a kliknite na ikonu telefónu vpravo hore. Ak vám Facebook automaticky vytočí skupinový hovor (alebo tam tú ikonu vôbec nájdete), tak ste jedným zo šťastlivcov, na ktorých si Facebook testuje svoju novinku.

Náš tip
Facebook Messenger už podporuje aj skupinové hovory

Skupinové hovory cez Facebook nie sú novinkou, spoločnosť ich predstavila už v apríli, avšak len v mobilnej aplikácii Messenger. Pre zatiaľ nepoznáme, kedy a či vôbec túto funkciu Facebook nakoniec spustí pre všetkých používateľov, no ak sa tak stane, tak vás o tom budeme rozhodne informovať medzi prvými. Prijali by ste, keby ste mohli volať s viacerými ľuďmi naraz priamo cez Facebook na vašom počítači alebo notebooku?

Zdroj: Engadget

19.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+