MojAndroid

Niektorí užívatelia aplikácie Messenger vo Francúzsku spozorovali, že Facebook im ponúka zaujímavú novú funkciu. Tá je reprezentovaná logom presýpacích hodín v pravom hornom rohu pri otvorenom vlákne chatu s iným užívateľom. Po kliknutí na túto ikonku sa nastaví hodinové odpočítavanie, po uplynutí ktorého bude odoslaná správa automaticky vymazaná.

Testovanie novej funkcie potvrdila aj samotná spoločnosť Facebook, ktorá uvádza, že je možné, že v blízkej dobe rozšíri testovanie aj na ďalšie krajiny. Účelom novinky je jednoducho priniesť užívateľom ďalší zaujímavý spôsob komunikácie, ktorý navyše pridáva do konverzácie vtipný prvok. Podľa vyhlásenia spoločnosti to totiž vyzerá tak, že správa sa vymaže hodinu po odoslaní a nie po prečítaní.

facebook-spravy-samodestrukcia

Aj napriek tomu je zrejmé, že sa Facebook inšpiroval sieťou Snapchat, ktorej popularita stále rastie. V roku 2013 sa tiež objavili informácie o tom, že Facebook chce kúpiť spoločnosť Snapchat, no CEO Evan Spiegel ponuku na údajné 3 miliardy dolárov odmietol. Možno aj preto sa Mark Zuckerberg rozhodol prísť s vlastným riešením.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj. BuzzFeed via engadget

13.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+