MojAndroid

Služba Snapchat je medzi užívateľmi čoraz populárnejšia. Dokazujú to aj najnovšie informácie od spoločnosti, podľa ktorých zaznamená sieť až 6 miliárd pozretí videí denne.

To je naozaj veľmi slušná hodnota, no ešte zaujímavejšia je rýchlosť, akou sa Snapchat k tejto méte dopracoval. Ešte v máji tohto roku sa na sieti pozreli dve miliardy videí každý deň. V septembri sa táto hodnota zdvojnásobila na štyri miliardy denne a teraz stúpla o ďalších 50 %. Hoci služba existuje už od roku 2012, zrejme až v posledných mesiacoch sa dostala na dostatočne vysokú úroveň, vďaka ktorej je dostatočne atraktívna pre veľké množstvo užívateľov.

Iba pred niekoľkými dňami sme vám pritom priniesli informáciu o tom, že sociálna sieť Facebook registruje 8 miliárd pozretí videí každý deň. Dôležité je uvedomiť si, že tieto dva výsledky nemôžeme spolu len tak ľahko porovnávať. Každá služba si totiž sama určuje, ako odmeria počet pozretí. Snapchat napríklad nemá takúto oficiálne zverejnenú metriku, no pravdepodobne sa za sledované video označí každé, ktoré si užívateľ spustí bez ohľadu na to, ako dlho ho pozerá. Snapchatu ale hrá do kariet aj fakt, že videá sú krátke (do 10 sekúnd) a väčšinou sú pre užívateľov veľmi zaujímavé. Aj to je jedným z dôvodov, prečo sieť rastie takto rýchlo.

Bez ohľadu na to, ako Snapchat dosiahol tento dôležitý míľnik, je napredovanie spoločnosti pozoruhodné. Bude zaujímavé sledovať, ako sa Snapchat vysporiada s touto príležitosťou, ktorú takýto dynamický rast ponúka. Používate Snapchat aj vy? Dajte nám v diskusii vedieť váš názor na túto službu a podeľte sa s ostatnými čitateľmi o vaše skúsenosti.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: TechCrunch

11.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+