MojAndroid

Najnovšie správy naznačujú, že Facebook by už v blízkej dobe mohol úplne zrušiť chat v mobilnej verzii jeho sociálnej siete. Naznačujú tomu výzvy, ktoré dostávajú návštevníci využívajúci chat vo svojom internetovom prehliadači na smartfónoch. Tieto sa zobrazovali už aj predtým, Facebook tentokrát začína ale používateľov agresívnejšie vyzývať k inštalácii Messengeru. Stačí ak kliknú na záložku so správami a mobilná verzia ich okamžite presmeruje do obchodu Play. Ak sa vrátia, stále môžu po odkliknutí výzvy používať mobilný chat, no zdá sa, že už nie nadlho. Nasvedčuje tomu aj správa v znení “Čoskoro si budete môcť svoje správy pozrieť iba v Messengeri.“.

Aby toho nebolo dosť, tak Facebook teraz presmeruje používateľov do obchodu Play vždy pri prekliknutí na chat a dokonca aj po začatí konverzácie. Objavujúce sa výzvy na inštaláciu Messengera výrazne znepríjemňujú používanie mobilneho chatu. Vzhľadom na jeho blížiace sa vypnutie asi ale už nemá zmysel, aby ste Facebooku vzdorovali. Nakoniec používateľom aj tak neostane nič iné, ako si nainštalovať Facebook Messenger. Samozrejme, stále môžete používať chat pri zobrazení verzie webu pre počítače. Tu je však vzhľadom na neoptimalizované zobrazenie na smartfónoch otázne, či sa už naozaj neoplatí pre vás prejsť na natívnu aplikáciu alebo na niektorú z alternatív. Tie ponúkajú nielen prehľadnejšie prostredie, ale aj množstvo funkcií a výhod, ktoré vo webovej verzii chatu nenájdete.

Náš tip
TOP 6 alternatív k originálnej aplikácii Facebook

Doplnené 9.6: Podľa hlásení našich čitateľov, Facebook už chat v mobilnej verzii stránky úplne vypol.

Zdroj: androidpolice

3.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+