MojAndroid

Spoločnosť Facebook zažíva v posledných rokoch jeden škandál za druhým. Kvôli bezpečnosti svojej sociálnej sieti a slabej kontrole nenávistných príspevkov čelí neustálej kritike. Asi najväčším škandálom bola kauza Cambridge Analytica. Vyzerá to tak, že sa z nej spoločnosť veľmi nepoučila, pretože podľa portálu Endgadget teraz čelí podobnému problému.

Facebook sa priznal k porušovaniu vlastného pravidla

Facebook v kauze Cambridge Analytica poskytol používateľské dáta miliónov ľudí analytickej spoločnosti, ktorá ich využila k propagácii Donalda Trumpa v posledných prezidentských voľbách USA. Facebook sa po tomto škandále zaviazal, že po prepojení aplikácie s používateľským Facebook účtom budú môcť mať vývojári prístup k používateľským údajom len počas aktívneho používania Facebooku. Ak by sa používateľ do aplikácie neprihlásil viac ako 90 dní, Facebook by mal jeho dáta z účtu automaticky prestať poskytovať.

Facebook prihlásenie do účtu

 

Spoločnosť sa teraz sama priznala, že sa toto pravidlo stále príliš nedodržiava. Viac ako 5 tisíc vývojárom aplikácií nedávno získalo používateľské údaje aj dávno po uplynutí 90-dňovej neaktivity používateľa. Medzi údajmi bola e-mailová adresa, dátum narodenia, jazyk a pohlavie používateľa. Častým typom aplikácií, ktoré tieto údaje získali, boli fitness aplikácie. Dialo sa to napríklad vtedy, keď používateľ vyzval svojich priateľov k spoločnej športovej aktivite. Facebook tvrdí, že už tento problém opravil.

Momentálne rieši Facebook dôležitejší problém

Aký bude mať vplyv na amerického giganta toto odhalenie sa dá zatiaľ len špekulovať. Momentálne ale čelí väčším problém. Kvôli množstvo nenávistných príspevkov a hoaxov na jej sociálnej sieti, z nej veľké spoločnosti ako Coca-cola alebo Microsoft sťahujú platenú reklamu. A práve reklama je hlavným príjmom Facebooku. Aj komunikačná aplikácia Viber kvôli nenávistným príspevkom s touto spoločnosťou nedávno ukončila spoluprácu kvôli slabej cenzúre takýchto príspevkov v čase protirasistických nepokojov v USA.

Náš tip
Qualcomm Snapdragon Wear 4100+ zvýši výkon a výdrž smart hodiniek
3.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+