MojAndroid

Sociálna sieť Facebook je ako vírus, šíri sa neuveriteľnou rýchlosťou a infikovala už väčšinu ľudstva. Niektorí sú na Facebook tak naviazaní, že na ňom denne strávia aj viac ako 10 hodín. Komplexná sieť totižto neprináša len komunikáciu s priateľmi, ale aj rôzne ďalšie informácie zo stránok rôznych spoločností, všakovaké online hry a podobne. Najnovšie má Facebook ponúknuť aj vlastnú platobnú službu v štýle PayPal. Tá má byť integrovaná do aplikácie Facebook Messenger a používatelia si cez ňu budú môcť posielať peniaze s minimálnym poplatkom. Facebook dokonca službu testuje bez dodatočných poplatkov, čo sa ale pred spustením zrejme zmení.

facebook platby

Prvotne by služba mala ponúknuť registrovanie s debetnými kartami, nakoľko tie ponúkajú nižšie poplatky a sú pre registráciu jednoduchšie ako samotné účty používateľov. Kreditné karty zrejme Facebook pridá až neskôr. Pri príležitosti spustenia tejto služby najal Mark Zuckerberg aj bývalého rezidenta PayPalu Davida Marcusa, ktorý má zabezpečiť vysokú kvalitu platobného systému. Ten má neskôr fungovať aj ako samotný PayPal a budete tak môcť platiť za tovar v internetových obchodoch. Uvidíme, kedy sa Facebook rozhodne zverejniť viac informácií o tejto službe a kedy ju oficiálne spustí aj na našom trhu. Dovtedy vám o tejto službe viac napovie priložené video.


Zdroj: TheVerge

6.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+