MojAndroid

Spoločnosť Meta sa konečne rozhodla niečo urobiť s kvalitou a možnosťou zdielania multimédií vo svojej mobilnej aplikácii Facebook Messenger. Novinku, o ktorej  informoval Facebook na svojom blogu, priniesol web GSMArena. Po aktualizácií aplikácie sa môžu používatelia tešiť na vyšší limit ich veľkosti a aj lepšiu kvalitu.

Kvalitnejšie fotografie a väčší limit veľkosti posielaných súborov

Najdôležitejšou a dlho žiadanou novinkou v Messengeri, je možnosť posielať kvalitnejšie fotografie vo vysokom rozlíšení (HD). Stačí vybrať v konverzácii obrázok na odoslanie, potom zapnúť nový prepínač HD a klepnúť na tlačidlo Odoslať. Klepnutím na tlačidlo Ďalšie fotografie potom môžete odoslať viacero fotografií súčasne v HD rozlíšení.

Facebook Messenger
Fotografie v HD kvalite | Zdroj: fb.com

Ďalšou výbornou novinkou je možnosť odosielať väčšie súbory. Po klepnutí na tlačidlo + môžete vybrať súbor až s veľkosťou do 100 MB. Oproti konkurencii ako WhatsApp, ktorý ponúka už odosielanie súborov až do 1000 MB, je to síce málo, ale ide o posun. Podporované sú všetky hlavné formáty súborov vrátane Wordu, PDF a Excelu.

Facebook Messenger
Väčší limit veľkosti zdieľaných súborov | Zdroj: fb.com

Ďalšou užitočnou novinkou je možnosť pridať do Messengera ľudí naskenovaním ich QR kódu alebo možnosť zdieľania svojho QR kódu cez odkaz. Stačí prejsť do sekcie Nastavenia a klepnúť na ikonu QR kódu v hornej časti. Tu môžete naskenovať QR kód pomocou fotoaparátu alebo naň môžete zdieľať odkaz klepnutím na tlačidlo Zdieľať.

Facebook Messenger
Pridanie kontaktu pomocou QR kódu | Zdroj: fb.com

Možnosť vytvárať zdieľané albumy s priateľmi

Ďalšou novinkou je možnosť vytvárať  s kontaktmi v skupinovej konverzácii zdieľané albumy. Príde to vhod napríklad, keď chcete vytvoriť albumy fotografií a videí z  výletu počas dovolenky s vašimi priateľmi alebo z oslavy narodenín a podobne.

Facebook Messenger
Zdieľané albumy | Zdroj: fb.com

  Ak chcete vytvoriť nový zdieľaný album v skupinovom rozhovore, tak postupujte poľa týchto krokov:

  1. Vyberte viacero fotografií v konverzácii.
  2. Klepnite na tlačidlo Vytvoriť album. Ak ich chcete pridať do existujúceho albumu, klepnite na Pridať do albumu.
  3. Ak chcete pomenovať nový alebo premenovať existujúci album, klepnite na položku Album -> ponuka s tromi bodkami -> Upraviť meno. Následne potvrďte názov nového albumu.
  4. V skupinovej konverzácii by sa mal objaviť zdieľaný album, ktorý si každý účastník skupinového chatu môže prezerať, či pridávať, odstraňovať a sťahovať fotografie a videá z albumu.
Messenger
Messenger
Price: Free
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot
Náš tip
Samsung: Skrytá funkcia v Súboroch, o ktorej ste možno nevedeli

 

11.4.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+