MojAndroid

Facebook prináša ďalšiu významnú zmenu pre svoju chatovaciu platformu Messengeru. Vývoj tejto aplikácie a služby, ktorú v súčasnosti používa už 700 miliónov používateľov po celom svete, sa v posledných mesiacoch osamostatnil a priniesol niekoľko noviniek. Patrí medzi ne napríklad podpora aplikácií a hier tretích strán, ako aj samostatné webové rozhranie. Na používania Facebook Messengeru bolo doteraz potrebné pre prihlasovanie používať konto založené na najväčšej sociálnej sieti, po novom tomu tak už ale nebude. Spoločnosť totižto oznámila, že do Messengeru sa bude dať prihlásiť aj bez nutnosti zakladať si konto na Facebooku.

Do aplikácie a služby pribudne nové tlačidlo “Not on Facebook?” (Nie ste na Facebooku?), ktoré umožní registráciu používateľa pomocou čísla. Kontakty budú pridané na základe telefónneho zoznamu a čísel, ktoré iní používatelia nechali viditeľné na Facebooku. Ten ich následne porovná s číslami používateľa a ak sa budú zhodovať, budú pridaní do jeho zoznamu. K dispozícii bude ale aj bežné vyhľadávanie.

Facebook Messenger tak urobil ďalší ústretový krok k tomu, aby získal ďalších používateľov. Je známe, že existuje veľa odporcov tejto sociálnej siete, ktorým už len samotný fakt, že si musia vytvárať konto prekážal. Facebook Messenger je teraz ale samostatný a k svojmu fungovaniu už takéto konto nepotrebuje.

Zdroj: phonearena

 

25.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+