MojAndroid

Iba včera sme vás informovali o tom, že aplikácia Knihy Google Play sú deviatou aplikáciou v obchode Play, ktorá dosiahla miliardu stiahnutí. Dnes už ale poznáme aj desiatu aplikáciu v tomto elitnom výbere, pričom nejde o žiadne prekvapenie. Desiatku “miliardových” aplikácií uzatvára Facebook Messenger. Za zmienku ale určite stojí fakt, že zatiaľ čo väčšina aplikácií v tejto elitnej desiatke prichádza predinštalovaná na väčšine zariadení s Androidom, Facebook Messenger si aj dnes sťahujeme na takmer každom zariadení.

Náš tip
NÁVOD | Ako vypnúť chatové hlavičky na Facebook Messengeri

Samozrejme, za týmto úspechom stojí aj politika Facebooku, ktorá užívateľov núti, aby si Facebook Messenger nainštalovali, inak nebudú môcť používať správy na Facebooku zo svojho mobilného zariadenia. Musíme ale uznať, že za posledné mesiace sa aplikácia od Facebooku pravidelne vyvíjala a ponúkala stále nové funkcie. Dnes už môžeme cez Messenger nie len posielať správy, ale aj telefonovať, posielať obrázky, nálepky, ikony a rôzny ďalší obsah, pomocou ktorého môžeme oživiť konverzáciu.

Náš tip
NÁVOD | Vyhoďte Messenger a získajte späť natívny Facebook chat

Bez ohľadu na tieto fakty je však miliarda stiahnutí naozaj slušný výsledok, ktorým sa môže pochváliť iba hŕstka aplikácií, z ktorých väčšina pochádza od Google. V súčasnosti už miliardová značka pri počte stiahnutí aplikácie v obchode Play nie je taká šokujúca a je zrejmé, že ďalšie aplikácie budú pribúdať. Otázne ale je, ktorá aplikácia sa bude môcť pochváliť takýmto úspechom najbližšie. Pravdepodobne pôjde znovu o niektorú z aplikácií patriacich Google alebo Facebooku, no skôr či neskôr sa podobný úspech podarí možno aj niektorému inému titulu. Ktorá aplikácia dosiahne tento úspech ako ďalšia v poradí? Napíšte nám vaše tipy do diskusie pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Facebook via Android and Me

10.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+