MojAndroid

Facebook pokračuje vo vývoji svojej druhej najviac sťahovanej aplikácie a do Facebook Messengera plánuje pridať ďalšie funkcie. Jednou z nich sa má stať zabezpečený chat, ktorý by zvýšil bezpečnosť komunikácie cez túto aplikáciu. Hoci nie sú známe detaily tejto funkcie, malo by ísť o šifrovaný chat ochránený heslom, prípadne odtlačkom prsta. K informáciám v tejto komunikácii by sa tak dostal iba majiteľ zariadenia.

Facebook Messenger material dizajn

Náš tip
Ako vyriešiť vybíjanie a ďalšie problémy Facebook Messengera | Tipy

Druhou z noviniek by mali byť mobilné platby. Tie by mali byť konkurenciou pre Apple Pay a Android Pay. Facebook chce, aby si ľudia do Messengeru (a samozrejme aj do samotnej Facebook aplikácie) vložili dáta o svojej platobnej karte a aby priamo pomocou Messengeru potom mohli platiť za tovar a služby nielen online, ale aj v obchodoch. Hoci je fajn, že používateľ tým získa ďalšiu možnosť bezkontaktnej platby, nemyslíme si, že Facebook je práve tou službou, cez ktorú by sme chceli za hocičo iné platiť. Vždy sa však nájde niekto, kto to ocení.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Phandroid

29.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+