MojAndroid

Facebook Messenger je dnes najrozšírenejšou komunikačnou platformou, ktorá funguje naprieš všetkými zariadeniami. Najviac ju však ľudia používajú práve na svojich mobilných zariadeniach, vďaka ktorým sú so svojimi blízkymi neustále v kontakte. Facebook Messenger je pre účely komunikácie veľmi dobre vybavený a ponúka viacero užitočných funkcií, vrátane podpory pluginov, ktoré jeho možnosti ešte viac rozširujú. Viacerí ho ale poznáme aj ako žrúta batérie a pamäte zariadenia, čo dokázali už aj viaceré testy a prieskumy medzi používateľmi. Nie menej časté sú aj problémy spojené so stabilitou aplikácie. Niekedy však na ich vyriešenie stačí skutočne málo, tipy ako na to vám prinášame v tomto článku.

Facebook Messenger spotrebúva veľa pamäte a energie

Jeden z najčastejších problémov, s ktorým sa pri tejto aplikácii stretol už nejeden používateľ Androidu. Je to najmä z dôvodu častého sledovania aktualizácii a upozornení z aplikácie Messengeru, a to aj v prípade, že zariadenie prešlo do režimu spánku. Aplikácie tiež zvykne zaberať veľa vnútornej pamäte, a to v desiatkach dokonca až stovkách megabajtov. Sú to ale hodnoty, ktoré sú pri tejto aplikácii bežné. Ak vám ale prekážajú, existuje jednoduché riešenie v podobe odinštalovania Messengeru a použitia jeho webovej verzie. Stačí ak si na plochu umiestnite ikonu s odkazom na mobilnú verziu Facebooku, prihlásite sa a povolíte prehliadaču posielať notifikácie.

messenger3

Druhým spôsobom je inštalácia aplikácií, ako sú Metal a Tinfoil, ktoré prinášajú webovú verziu najpopulárnejšej sociálnej siete v podobe aplikácie s množstvom funkcií, ktoré vám okrem rýchlejšieho načítavania príspevkov pomôžu napríklad ušetriť mobilné dáta. Tieto dve aplikácie zároveň vyriešia aj problém so zaberaním vnútornej pamäte a šetrením energie.

Verzia: 1.7.7
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.7.7
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 8.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 8.1
Aktuálna cena: Zdarma

Nemôžem prijímať alebo odosielať správy

Problém s odosielaním alebo prijímaním správ môže opraviť jednoduchá aktualizácia aplikácie. Ak vám posielanie správ nefunguje, odporúča sa navštíviť obchod Play a skontrolovať, či nie je dostupná aktualizácia pre Facebook Messenger. Ak áno, aktualizujte ju a odosielanie či prijímanie správ znova vyskúšajte. Ak update nepomohol, skontrolujte, či náhodou Facebook neregistruje výpadok služby v krajine, kde sa momentálne nachádzate. Alternatívne, vyskúšajte pripojenie a posielanie správ cez webovú verziu.

Všetky moje správy zmizli

Ak sa vám nejakým spôsobom podarilo vymazať svoje správy, pravdepodobne ste o ne už prišli. Skontrolujte však, či ste si ich v minulosti nearchivovali a ak áno, môžete ich obnoviť. V opačnom prípade nie je nič jednoduchšie, ako si v tomto momente archivovať vybrané konverzácie, ktoré budú neskôr dostupné pre obnovu aj v takýchto netradičných a nie veľmi častých situáciách. Archivované správy zobrazíte v mobilnej verzii Facebooku, po kliknutí na Zobraziť všetky správy v sekcii správ, naskrolovaní na spodok stránky a vybraní Zobraziť archivované správy. V klasickej desktopovej verzii nájdete toto nastavenie podobne. V okne konverzácii kliknite na ponuku Ďalšie-> Archivované.

Facebook Messenger nefunguje

Ak Facebook Messenger vôbec nespustíte alebo počas používania zamŕza, máte na výber niekoľko možností. Tou prvou je aktualizácia softvéru zariadenia na najnovšiu verziu. Ak nemáte k dispozícii žiadny update, zostáva vám už len skúsiť vymazať dáta a vyrovnávaciu pamäť aplikácie. To môžete urobiť v nastaveniach: Nastavenia -> Aplikácie -> Správca aplikácií ->Messenger ->(Na Samsungu Galaxy S7 ->Ukladací priestor). Tu zvoľte možnosť Vymazať údaje a Vymazať vyrovnávaciu pamäť. Ak nepomôže ani táto možnosť, ostáva už len vyskúšať aplikáciu odinštalovať a znova nainštalovať.

22.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+