MojAndroid

Facebook dnes svetu predstavil ďalšiu zo svojich Android aplikácií. Ide o zjednodušenú verziu ich chatovacej aplikácie Messenger, ktorá dostala príznačný názov Messenger Lite. Tento titul je primárne určený pre staršie a slabšie vybavené zariadenia, ktoré sa používajú ešte stále na rozvojových trhoch, no je viac než pravdepodobné, že neskôr bude táto aplikácia dostupná aj v našich končinách. Nateraz sa dá používať len v štátoch ako Keňa, Srí Lanka, Tunisko, či Venezuela.

facebook-messenger-lite-1

Messenger Lite nie je prvou “odľahčenou” verziou od Facebooku. V obchode Play dnes nájdete napríklad Facebook Lite, ktorý je odľahčenou verziou hlavnej aplikácie Facebooku a spotrebúva nielen menej kapacity RAM a výkonu procesora, ale aj menej dát. Messenger Lite ponúka základnú funkcionalitu ako posielanie správ, fotografií, nálepiek alebo odkazov, no chýbajú mu pokročilé funkcie, akou je napríklad VoIP volanie, videohovory, či ďalšie extra funkcie, ktoré ponúka klasický Messenger. Je len otázkou času, kedy sa dostane odľahčený Messenger aj do našich končín. O jeho dostupnosti u nás vás budeme samozrejme informovať.

Zdroj: DailyMail, Facebook

3.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+