Messenger Kids: Detská platforma pod kontrolou rodičov

6. decembra 2017 1

Facebook predstavil novú verziu Messengeru, ktorá je určená priamo pre deti vo veku do 13 rokov. Jej názov je Facebook Messenger Kids.

TIP:Facebook Messenger už ponúka medzi minihrami aj Tetris

Hrozba pre deti menom sociálne siete

Facebook ako služba môže byť pre deti nebezpečná hlavne z dôvodu, že nemusia tušiť s akou osobou na druhej strane komunikujú a aké sú jej skutočné pohnútky. Často sa stávajú terčom rôznych ľudí s pedofilnými sklonmi prípadne rôznych podvodníkov, čo môže viesť až k tragickým koncom. Práve na to reaguje sociálna sieť vydaním špeciálnej verzie Messengeru určenej pred deti pod 13 rokov. Je navrhnutá tak, aby rodičia mohli mať pod kontrolou s kým deti komunikujú. Dokonca aj samotný účet musí byť založený rodičom. Facebook zdôrazňuje, že nedôjde k vytvoreniu facebookového konta a profil dieťaťa ani nebude možné vyhľadať na sieti. Rodič len vyplní meno, priezvisko a profilovú fotku dieťaťa.

Absolútna kontrola v rukách rodičov

Hlavná obrazovka aplikácie zobrazuje zoznam priateľov, s ktorými rodičia povolili deťom chatovať. Samotné dieťa si nemôže pridať do priateľov nikoho a tento krok musí vykonať rodič cez svoje Facebook konto. V princípe ak chcete, aby si kamarát vášho dieťaťa písal s vaším potomkom, musíte mať rodiča daného kamaráta v priateľoch a pridať ho do zoznamu povolených osôb u vášho dieťaťa. Túto žiadosť ešte budú musieť schváliť rodičia kamaráta, ktorého chcete pridať. Dieťa samozrejme môže komunikovať aj s dospelými ľuďmi s dospelým Messengerom. Platí však stále podmienka, že všetkých ľudí, s ktorými si majú deti písať, musí pridať a schváliť rodič.

Pri každom kontakte je samozrejme zobrazené či je online alebo offline. Graficky je aplikácia oveľa farebnejšia ako dospelá verzia. Samozrejme si deti môžu s kontaktmi posielať aj fotografie a viesť videohovory. Kids verzia je oproti dospelej upravená tak, že deti majú prístup len k nálepkám a maskám vhodným pre ich vek a to vrátane GIF obrázkov. Rodičom sa bude páčiť aj to, že celá aplikácia je odbremenená od reklám, takže dáta ich detí nebudú využívané cielene na reklamy. Aplikácia taktiež neobsahuje in-app nákupy, takže deti nekúpia cez vašu kreditnú kartu žiadne kredity pre hry v Messengeri.

Zatiaľ je Messenger Kids dostupný len vo vývojárskej verzii pre iOS zariadenia. Na Android platformu sa dostane až neskôr.

zdroj: AndroidCommunity

Zapojte sa do diskusie (1)

Tagy :

Pravidlá diskusie
Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.
Nahlásiť chybu v článku
  1. Loading ...
Diskusia k článku
  • juraj

    A kto zabrani mojmu dietatu, aby si samo zalozilo aj normalny ucet na fb?

Potrebujete poradiť? Vyskúšajte AndroidForum.sk


Aktuálne témy a príspevky: