MojAndroid

Facebook predstavil novú verziu Messengeru, ktorá je určená priamo pre deti vo veku do 13 rokov. Jej názov je Facebook Messenger Kids.

Náš tip
Facebook Messenger už ponúka medzi minihrami aj Tetris

Hrozba pre deti menom sociálne siete

Facebook ako služba môže byť pre deti nebezpečná hlavne z dôvodu, že nemusia tušiť s akou osobou na druhej strane komunikujú a aké sú jej skutočné pohnútky. Často sa stávajú terčom rôznych ľudí s pedofilnými sklonmi prípadne rôznych podvodníkov, čo môže viesť až k tragickým koncom. Práve na to reaguje sociálna sieť vydaním špeciálnej verzie Messengeru určenej pred deti pod 13 rokov. Je navrhnutá tak, aby rodičia mohli mať pod kontrolou s kým deti komunikujú. Dokonca aj samotný účet musí byť založený rodičom. Facebook zdôrazňuje, že nedôjde k vytvoreniu facebookového konta a profil dieťaťa ani nebude možné vyhľadať na sieti. Rodič len vyplní meno, priezvisko a profilovú fotku dieťaťa.

Absolútna kontrola v rukách rodičov

Hlavná obrazovka aplikácie zobrazuje zoznam priateľov, s ktorými rodičia povolili deťom chatovať. Samotné dieťa si nemôže pridať do priateľov nikoho a tento krok musí vykonať rodič cez svoje Facebook konto. V princípe ak chcete, aby si kamarát vášho dieťaťa písal s vaším potomkom, musíte mať rodiča daného kamaráta v priateľoch a pridať ho do zoznamu povolených osôb u vášho dieťaťa. Túto žiadosť ešte budú musieť schváliť rodičia kamaráta, ktorého chcete pridať. Dieťa samozrejme môže komunikovať aj s dospelými ľuďmi s dospelým Messengerom. Platí však stále podmienka, že všetkých ľudí, s ktorými si majú deti písať, musí pridať a schváliť rodič.

Pri každom kontakte je samozrejme zobrazené či je online alebo offline. Graficky je aplikácia oveľa farebnejšia ako dospelá verzia. Samozrejme si deti môžu s kontaktmi posielať aj fotografie a viesť videohovory. Kids verzia je oproti dospelej upravená tak, že deti majú prístup len k nálepkám a maskám vhodným pre ich vek a to vrátane GIF obrázkov. Rodičom sa bude páčiť aj to, že celá aplikácia je odbremenená od reklám, takže dáta ich detí nebudú využívané cielene na reklamy. Aplikácia taktiež neobsahuje in-app nákupy, takže deti nekúpia cez vašu kreditnú kartu žiadne kredity pre hry v Messengeri.

Messenger Kids Demo

Zveřejnil(a) Facebook dne 29. listopad 2017

Zatiaľ je Messenger Kids dostupný len vo vývojárskej verzii pre iOS zariadenia. Na Android platformu sa dostane až neskôr.

zdroj: AndroidCommunity

6.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+