MojAndroid

Pokiaľ vám je blízka legendárna klasická puzzle hra Tetris a ste používateľmi populárnej komunikačnej služby Facebook Messenger, možno vás poteší, že Tetris môžete zahrať ako minihru aj na tejto platforme.

Náš tip
Facebook prináša odosielanie 4K fotografií do aplikácie Messenger

Dosiahnite vyššie skóre ako váš priateľ

Tetris je počítačová hra, ktorú vyvinul sovietsky vedec Alexej Pažitnov, keď pracoval na moskovskej Akadémii vied Sovietskeho zväzu. Inšpiroval sa pritom stolnou hrou Pentomino. Verejnosti bola hra predstavená 6. júna 1984. Slovo Tetris pochádza z gréckeho slova tetra, čo znamená číslovku štyri. Princíp hry je nasledovný. Tetromína alebo kocky, blok skladajúci sa zo 4 štvorčekov, padajú po obrazovke a hráč ich ukladá do múru od dolného konca hracej plochy. Keď je riadok plný štvorčekov bez dier, zmizne. Hráč sa snaží čo najďalej mazať riadky. Hra končí, keď múr dosiahne horný okraj hracej plochy. Maximálny počet zároveň zmiznutých riadkov je 4. To je možné urobiť len dielom „I“, takýto ťah sa volá „tetris“.

Aj minihry zvyšujú záujem o Messenge

Spoločnosť Facebook sa snaží svoju platformu Messenger spopularizovať rôznymi novými často prebratými funkciami. Napríklad v nedávnej dobe do sociálnej sietí, Instagramu aj Messengeru pridala obdobu Príbehov zo Snapchatu. Ďalšou vylepšením bolo aj pridanie tzv. instantných hier do Messengeru, aby mohli užívatelia so svojimi kontaktmi súperiť. Rovnako to je aj u novej minihry Tetris, ktorú Facebook Messengeru prináša spoločnosť CoolGames. Po vyzvaní svojho známeho sa budete snažiť nazbierať v hre viac bodov ako on. Dostupné sú aj rebríčky najlepších hráčov. Facebook Messenger má momentálne 1,3 miliardy aktívnych užívateľov a s vylepšeniami ako je Tetris ešte ich počet určite porastie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: AndroidCommunity

5.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+