MojAndroid

Spoločnosť Facebook vypočula kritiku od svojich užívateľov v Nemecku a začne tu oveľa prísnejšie mazať komentáre vyzývajúce k násiliu. Prinútili ju k tomu sťažnosti užívateľov, ktorí takéto komentáre často označovali a nahlasovali, no Facebook s nimi nič nespravil. Doteraz totiž platilo pravidlo, podľa ktorého boli takéto komentáre posudzované ešte aj s mierou pravdepodobnosti naplnenia danej hrozby. Ak Facebook usúdil, že hrozba nie je reálna, komentár zmazaný nebol.

To sa ale teraz zmení a vymazaný bude každý takýto príspevok bez ohľadu na pravdepodobnosť reálneho naplnenia uvedených hrozieb. Napriek tomu sa ale nijako výrazne nemenia pravidlá používania sociálnej siete. Prísnejšie regulovanie takýchto príspevkov bude teraz fungovať iba v Nemecku, odkiaľ pochádzali najväčšie sťažnosti užívateľov. Jeden nemecký právnik dokonca za to Facebook žaloval. Po takejto vlne kritiky tak predstavitelia sociálnej siete nemali na výber a konečne prijali opatrenia, po ktorých fanúšikovia dlho volali. Je možné, že prísnejšie mazanie komentárov sa postupne rozšíri aj do ďalších častí sveta, no k tomu zatiaľ bližšie informácie nemáme.

Zdroj: omediach.com

25.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+