MojAndroid

Počas tradičnej konferencie pre vývojárov s názvom F8 informoval Mark Zuckerberg o niektorých dôležitých zmenách, ktoré sa chystajú vo fungovaní služieb a aplikácií patriacich tomuto gigantovi. Okrem iného sa CEO Facebooku nechal počuť, že spoločnosť plánuje zjednotiť spôsob zdieľania obsahu na sieti vrámci všetkých služieb a aplikácií, ktoré spadajú pod materskú organizáciu. To sa týka napríklad aplikácie Facebook Groups, ako aj aplikácie Messenger.

Podľa Zuckerberga užívatelia trpia tým, že vrámci každej aplikácie si musia osvojiť iný proces pri zdieľaní obsahu na sociálnej sieti. To by sa už ale čoskoro malo zmeniť a zo všetkých aplikácií a služieb, ktoré spadajú pod Facebook, by mal byť proces zdieľania zjednotený. To by malo priniesť oveľa lepší a komplexnejší užívateľský zážitok, čomu sa samotní užívatelia určite nenahnevajú. Na druhej strane by to teoreticky mohlo tiež priniesť viac obsahu na Facebook, čomu sa zasa nenahnevá Zuckerberg.

new-facebook-share-sheets-press

Okrem toho by nový spôsob zdieľania mala fungovať tak, že ešte pred samotným zdieľaním príspevku budete jednoznačne vidieť, ako bude novinka vyzerať na vašej časovej osi. Vďaka tomu budete vedieť spraviť ešte posledné kozmetické úpravy, aby ste so svojimi priateľmi a rodinou mohli zdieľať presne to, čo chcete. Spoločnosť bližšie neuviedla, kedy túto novinku uvidíme, ale na nový spôsob zdieľania obsahu spolu s ďalšími predstavenými vylepšeniami by sme zrejme nemali čakať veľmi dlho.

Zdroj: Facebook F8 via Android Central

26.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+