MojAndroid

Je bežné, že si spoločnosti pred prijatím overujú svojich zamestnancov aj na Facebooku. Profil plný alkoholu, výhražných statusov a vulgarizmov nie je nikdy dobrou vizitkou človeka, ktorého chcete prijať. Zdá sa, že po novom bude takého “stalkovanie” na sociálnych sieťach ešte jednoduchšie. Facebook totižto umožní vkladanie inzerátov o hľadaní nových zamestancov priamo na ich facebookovú stránku. A zamestnanci sa budú môcť o ponuku zaujímať cez svoj profil priamo pod inzerátom alebo cez Messenger.

s.aolcdn

Náš tip
Facebook ovládla šialená hrdlička. Čo symbolizuje a odkiaľ sa vzala?

Novinka by sa mala v najbližších týždňoch objaviť v USA a Kanade. Neskôr sa dostane aj do ďalších krajín. Inzeráty o hľadaní nových zamestancov sa budú dať cieliť, platiť, aby mali lepší dosah a v mobilnej verzii aplikácie aj webu Facebooku by dokonca mali vzniknúť aj nové sekcie iba s ponukami prác. Je potrebné povedať, že Facebook sa už dávno stal miestom, kde firmy zdieľajú svoje pracovné ponuky z iných webov a týmto krokom sa tento proces len zjednodušil.

Zdroj: Engadget

16.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+