MojAndroid

Sociálne siete okrem iného znamenali aj vzostup masového šírenia virálnych videí, obrázkov či celých kampaní. Od šiat, ktoré neboli ani modré ani zlaté, cez veľmi užitočnú kampaň ALS Ice Bucket Challenge až po obrovskú popularitu hry Pokémon GO, sociálne siete hrajú v dnešných životoch veľmi dôležitú úlohu.

Trash Dove

Teraz bola ale najväčšia sociálna sieť ovládnutá novým fenoménom. Ten vyzerá na prvý pohľad neškodne, no stačí pár minút čítania komentárov a možno zošaliete tak, ako tá fialová hrdlička. Na mysli totiž máme animáciu šialenej hrdličky, ktorá sa z ničoho nič začala vynárať v komentároch pod statusmi všade na Facebooku. Už teraz je taká populárna, že väčšina tých používateľov, ktorí ju do komentárov pridali, možno ani netuší, čo hrdlička znamená.

Jej meno je Trash Dove a animácia má znázorňovať pomätenú hrdličku, ktorá si búcha hlavu o zem, pretože sa jej nepáči, čo vidí. Hrdlička je súčasťou kolekcie nálepiek na Facebooku, ktorú vytvorila floridská umelkyňa Syd Weiler. Kolekcia bola predstavená koncom januára a v Thajsku ju extrémne spopularizovalo toto video.

Len na vlastné riziko

Následne už bolo iba otázkou času, kým sa hrdlička dostane aj za hranice Thajska. Teraz ju už vídame absolútne všade a je zrejme iba otázkou času, kedy konečne z príspevok zmizne.

Trash Dove Sticker set

Veríme, že vás k tomu nebudeme motivovať, keď povieme, že nálepky je stále možné nájsť v rámci sociálnej siete Facebook aj aplikácie Messenger. Už teraz sa ale sekcie s komentármi pod mnohými statusmi zmenili na nekonečný rad šialených hrdličiek. Nemôžeme vám odporučiť použitie týchto nálepiek ani vtedy, keď sa vyslovene hodia.

Zdroj: The Verge

15.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+