MojAndroid

Facebook dnes vyhlásil, že informoval až 14 miliónov používateľov tejto sociálnej siete o tom, že náhodne zdieľali statusy. Jednalo sa o chybu na strane Facebooku, ktorá už bola odstránená. Išlo o to, že používatelia, ktorí si nastavili, s kým chcú svoje statusy zdieľať ich zdieľali verejne a nie len s osobami, ktoré si nastavili. Facebook zdieľanie nastavuje automaticky na základe predchádzajúcej aktivity konkrétneho používateľa a jeho nastavení. Teraz ale softvérová chyba zapríčinila to, že všetky zdieľané statusy boli zdieľané verejne a nie tak, ako si používatelia zvolili.

Náš tip
Facebook pripravuje zaujímavé novinky týkajúce sa hudby

Chyba je už odstránená

Tento “bug” bol aktívny medzi 18.-27. májom. Spoločnosť síce dokázala chybu napraviť už 22. mája, no nedokázala vrátiť späť pôvodné statusy, ktoré boli touto chybou ovplyvnené. Bolo to možné až o 5 dní neskôr. Facebook už poslal upozornenia používateľom, ktorých sa táto chyba priamo dotkla a nastavenia sú opäť vrátené do normálu. Samozrejme sa im spoločnosť ospravedlnila a ubezpečila ich, že teraz je všetko v poriadku.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

8.6.2018
Zdroj: theverge.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+