MojAndroid

Facebook sa snaží svoju komunitu držať v bezpečí od znepokojujúcich príspevkov, medzi ktoré patria znázorňovanie násilia, nahoty, pornografie, teroristických organizácií a činov spojených s terorizmom, prejavy nenávisti, ale aj spam a falošné účty, ktorých sa za tento rok Facebook zbavil v neuveriteľne veľkom množstve.

Náš tip
Facebook prináša odvážne tvrdenie: „Umelá inteligencia vás ochráni“

Obrovské čísla s príspevkami so znepokojujúcim obsahom

V prvom štvrťroku tohto roka sa Facebook zbavil 837 miliónov kusov spamu a odstránil 583 miliónov falošných účtov. Okrem toho, spoločnosť sa podieľala aj na odstránení 21 miliónov príspevkov zobrazujúcich sexuálnu nahotu, 3,5 milióna príspevkov s násilným obsahom, 2,5 milióna príkladov nenávistných prejavov a 1,9 milióna príspevkov teroristického typu obsahu.

Falošných účtov pribúdalo

V niektorých prípadoch automatizované systémy Facebook robili dobré nálezy a označovali obsah skôr, ako ich mohli samotní používatelia nahlásiť. Jeho systémy zaznamenali správne takmer 100% spamu a teroristickej propagandy, takmer 99% falošných účtov a približne 96% príspevkov s nahotou a sexuálnou aktivitou. Ako odpudivý obsah technológia od Facebooku správne označila 86% príspevkov. Spoločnosť však musí zapracovať na rozpoznávaní nenávistných prejavov a symboliky, pretože technológia správne určila iba 38% príspevkov. Táto technológia však oproti minulosti je v obrovskom pokroku a rozvíja sa ďalej. Má množstvo príkladov, podľa ktorých je schopná rozpoznať daný typ príspevkov, ktorý nepatrí na Facebook. Jednoznačne musíme pochváliť viac než dobrý prístup Facebooku, ktorý sa snaží svojim užívateľom ponúknuť čo najvhodnejší obsah.

17.5.2018
Zdroj: engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+