MojAndroid

Šírenie 360 stupňového videa naživo bolo zatiaľ na Facebooku relatívne obmedzenou funkciou. Teraz prichádza alternatíva, ktorá umožní všetkým používateľom zdieľať túto funkciu. Najjednoduchším spôsobom je pravdepodobne využitie zariadenia pre zachytenie obsahu. Napríklad pomocou 360 stupňovej kamery ako Gear 360 – model 2017 alebo kameru Insta360 Air.

Náš tip
Facebook vo svojej aplikácii sprístupňuje príbehy pre všetkých

Táto funkcia si prostredníctvom Facebooku vyžaduje špecifikácie ako video v rozlíšení 1080p (30 snímkov za sekundu) a tiež maximálny časový limit videa stanovený na 4 hodiny. Facebook odporúča pripojenie s rýchlosťou aspoň 4 Mbps pre dostatočnú kvalitu vysielaného prenosu. Môžete použiť svoju špeciálne prispôsobenú 360 stupňovú kameru alebo využiť odkaz facebook.com/live/create, kde si nastavíte zariadenie pre špeciálne streamovanie obsahu.

https://youtu.be/_z1_9M5V8iQ

Konkrétne, v prípade kamery Insta360 Air alebo Nano, je vysielanie jednoduché. V rozhraní aplikácie pribudne možnosť Facebook Live, ktorá vám umožní vidieť náhľad obsahu, počet divákov či reakcie divákov. Kamery Insta360 už podporujú živé vysielanie prostredníctvom Periscope a tiež YouTube. Podpora Facebook Live prinesie tejto platforme rozhodne masívny nárast používateľov či rôznorodosť ponúkaného obsahu.

Náš tip
Facebook pridáva do Messengeru zdieľanie polohy v reálnom čase

Živé 360 stupňové videá vysielané prostredníctvom Facebooku zatiaľ nemôžu byť spustené službami ako Apple TV či Chromecast. Podpora prehrávania na veľkých obrazovkách sa tak pravdepodobne objaví až v ďalších aktualizáciách funkcie Facebook Live.

Zdroj: techcrunch

30.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+