MojAndroid

Po Google Mapách sa k zástupu aplikácií, ktoré umožňujú live zdieľanie informácií o polohe, pridáva aj Facebook Messenger. Ten po novej aktualizácii sprístupňuje funkciu zdieľania polohy v reálnom čase, a to po dobu 60 minút od jej spustenia.

Polohu je možné zdieľať s vybraným kontaktom alebo viacerými kontaktami naraz. Po aktivovaní funkcie bude pre používateľov k dispozícii mapa s presnou polohou ostatných kontaktov, ktorí sú súčasťou konverzácie. Facebook zároveň ukáže, ako dlho bude trvať, kým sa dostanete k priateľovi, ktorý polohu zdieľa.

Samozrejme, informácie o polohe nemusíte odosielať celých 60 minút a funkciu môžete vypnúť kedykoľvek uznáte za vhodné. Messenger okrem live zdieľania polohy, stále umožňuje aj zdieľanie špecifickej polohy. To je aplikáciou podporované už dlhší čas.

Aktualizácia zatiaľ nie je dostupná v obchode Play na Slovensku, Facebook by ju však mal sprístupniť už v najbližších hodinách či dňoch.

Zdroj: Facebook 

28.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+