MojAndroid

Hra Monument Valley patrila medzi tie najúspešnejšie mobilné hry posledného obdobia. Krásna grafika, unikátny herný štýl a dokonalá optimalizácia pre zariadenia s dotykovou obrazovkou sa postarali o to, že si hra získala milióny fanúšikov po celom svete. Pochopiteľne, tieto vlastnosti by chceli vo svojej mobilnej hre všetci vývojári. Niektorí si celý koncept prispôsobili, iní sa ho detailne držali. Takou hrou je aj Evo Explores, ktorá sa už na prvý pohľad extrémne podobá na úspešného predka, no zároveň ponúka všetky tie kvality, ktoré by sme tu mohli očakávať.

Hra posúva predstavivosť na novú úroveň. Pohybovať sa budete po skutočne komplikovaných objektoch a budovách. Aby ste napredovali, budete si musieť poradiť so skutočne zavádzajúcimi optickými ilúziami a nájdete tu aj množstvo hádaniek a rébusov, ktoré skomplikujú už aj tak náročné napredovanie. V hre budete musieť pomôcť postavičke s menom Evo pohybovať sa po týchto budovách a preskúmať planétu Byte, kde nefungujú bežné fyzikálne zákony.

Podobne ako pri hre Monument Valley, aj tu budete musieť pre napredovanie otáčať celé budovy a hľadať cestu, ktorou sa postavička môže uberať. Pripravte sa ale na to, že tu nič nebude jednoduché a v ceste vám bude stáť skutočne veľké množstvo prekážok. To je ale čaro takejto hry a ak bolo niečo vyčítané hre Monument Valley, tak to bolo často práve to, že hra bola spočiatku príliš krátka. Množstvo rébusov a hádaniek by sa v tomto prípade malo postarať o to, že si hru užijete oveľa dlhšie. Evo Explores stojí v obchode Play 0,99 EUR, no nenájdete tu žiadne mikrotransakcie a dopredu tak viete, koľko za hru maximálne zaplatíte. Stále platí, že do dvoch hodín od kúpy môžete aplikáciu bez problémov vrátiť, a tak môžete tento zaujímavý titul vyskúšať aj vy bez akýchkoľvek záväzkov.

Verzia: 1.3.4.0
Pôvodná cena: 5,49 €
Aktuálna cena: 1,99 €
Verzia: 1.3.4.0
Pôvodná cena: 5,49 €
Aktuálna cena: 1,99 €

Zdroj: Android Community

18.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+