MojAndroid

Slovenská bezpečnostná spoločnosť ESET sa stala zakladajúcim členom App Defense aliancie, ktorej cieľom bude chrániť obchod s aplikáciami Google Play. ESET bude poskytovať svoju oceňovanú detekciu a know-how pre Android ekosystém. Bude taktiež viesť výskum zameraný na zlepšenie zabezpečenia Google Play. ESET je zakladajúcim členom a svoju činnosť v aliancii začal 6. novembra 2019.

Táto mimoriadna aliancia dopĺňa existujúce partnerstvá, ktoré má v súčasnosti ESET so spoločnosťou Google. Ide napríklad o integráciu s Chronicle, divíziou služby Google Cloud, a ďalšiu spoluprácu na Google Chrome Cleanup. Je to bezpečnostný nástroj, ktorý upozorní používateľov prehliadača Google Chrome na potenciálne hrozby. ESET skenovacie jadro je do tohto nástroja priamo zabudované.

„To, čo bolo predtým reaktívnym úsilím o zachytenie bezpečnostných zraniteľností, je teraz plnohodnotnou a proaktívnou kampaňou s cieľom ochrániť miliardy ľudí a firiem priamo pri zdroji,“ povedal Lukáš Štefanko, výskumník spoločnosti ESET zameraný na Android malware. „ESET je neustále v popredí výskumu bezpečnostných hrozieb. Spolu s ESETom budú môcť ďalší členovia App Defense Alliance poskytovať Googlu informácie, ktoré budú viesť k odstráneniu hrozieb a pomôžu  používateľom systému Android zostať o krok pred počítačovými útočníkmi,“ dodáva Štefanko.

obchod google play

ESET nebol vybraný náhodne

Na základe odborných znalostí pri dlhoročnom odhaľovaní škodlivých aplikácií v obchode Google Play bola spoločnosťou Google vybraná práve spoločnosť ESET. Vďaka objavu špecifických bankových trójskych koní, spywaru a ransomwaru pomohla spoločnosť ESET identifikovať najsofistikovanejšie hrozby zamerané na mobilné zariadenia s operačným systémom Android. 

Vďaka tomuto partnerstvu sa výskumné tímy spoločnosti ESET hĺbkovo zapoja do analýzy všetkých aplikácií a pomôžu tak aktívne chrániť používateľov obchodu Google Play. ESET označí aplikácie, ktoré sú škodlivé, potenciálne škodlivé alebo nežiaduce a svoje rozhodnutie bude zdieľať s Googlom. A to, samozrejme, ešte pred samotným sprístupnením aplikácií v obchode Google Play

„Pri online ochrane domácich používateľov a firiem intenzívne spolupracuje Google s členmi bezpečnostnej komunity už roky. Dnešná správa je najnovším príkladom takejto spolupráce,“ povedal Dave Kleidenmacher, vedúci zabezpečenia platformy Android v spoločnosti Google. „Partnerstvo s uznávaným členom IT bezpečnostnej komunity, akým je spoločnosť ESET, zvýši ochranu ekosystému Google Play. Tešíme sa až uvidíme, čo naše tímy dokážu spoločne dosiahnuť,“ dodal Kledenmacher.

Ochrana pre milióny používateľov

Takmer 40 % zamestnancov ESETu pracuje vo výskume a vývoji, vďaka čomu sú nie len zákazníci spoločnosti ESET chránení pred najnovšími a najpokročilejšími počítačovými hrozbami. S viac ako 30-ročným know-how v oblasti IT bezpečnosti sa ESET zameriava na viacvrstvový prístup ku kybernetickej ochrane. Chráni viac ako 110 miliónov používateľov v 200 krajinách a teritóriách na celom svete a pravidelne publikuje svoj výskum na webe WeLiveSecurity.

Viac informácií o tom, ako ESET pomáha chrániť obchod Google Play nájdete na stránke App Defense aliancie.

 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+