MojAndroid

Obchod s aplikáciami Google Play je predinštalovaný na väčšine Android zariadení. Je tiež portálom na nákup filmov, hudby, elektronických kníh či televíznych seriálov. Vedeli ste o tom, že si môžete vyžiadať vrátenie peňazí za zakúpenie niektorej z uvedených položiek?

Jednoduché vrátenie cez tlačidlo Refund

Ak si používateľ zakúpi hru či aplikáciu, veľmi rýchlo príde na to, či stojí za to. V aplikácii Google Play sa vie dostať cez tlačidlo Recents (nedávno stiahnuté aplikácie) ku konkrétnej hre či appke, ktorú si zakúpil, ale nie je s ňou spokojný. Tlačidlo “Refund” je dobre viditeľné a po klepnutí naň sa Google Play uistí, či chce používateľ naozaj danú aplikáciu odinštalovať a získať svoje peniaze späť. Ak svoje rozhodnutie potvrdí, aplikácia je odinštalovaná a peniaze vrátené spôsobom transakcie, aký bol použitý pri jej nákupe.

google play refund

Hromadné vrátenie cez Purchase History

Hľadanie konkrétnych aplikácií vyššie uvedeným spôsobom môže byť skutočne zdĺhavé, ak používateľ nie je spokojný s viacerými aplikáciami a chce ich “vrátiť” viacero naraz. Existuje aj iný, jednoduchší spôsob. V aplikácii Google Play klepnite na ikonu menu v ľavom hornom rohu a vyberte možnosť Account (Účet). Následne vyberte kartu Purchase History (História nákupov) v hornej časti obrazovky a vyberte zakúpené položky, ktoré by ste chceli vrátiť. Kliknite na možnosť Refund (Vrátenie platby) a potvrďte váš výber v kontextovom okne. Ak je vybraným obsahom aplikácia a/alebo hra, odinštalujú sa. Po schválení vrátenia platby sa pri položke v Histórii nákupov objaví poznámka “Zrušené”.

Termín vrátenia peňazí väčšiny aplikácií je 48 hodín, takže ak uplynulo viac ako dva dni, musí používateľ zaslať žiadosť o vrátenie peňazí samotnému vývojárovi. Hru alebo aplikáciu môžete vrátiť iba raz. Takže ak ste ju kúpili, vrátili a opätovne kúpili, už ju znovu vrátiť nebudete môcť.

Pre filmy, seriály a hudbu tento spôsob vracania peňazí nefunguje, tie sú už natrvalo vaše. Jediným dôvodom, pre ktorý môže byť tento obsah vrátený, je poškodený súbor alebo nesprávna epizóda. Ak ste obsah neprehrali, máte nárok na vrátenie peňazí do siedmich dní. Audioknihy a časopisy sa vrátiť nedajú.

Náš tip
7 sledovacích aplikácií si z Google Play stiahlo 130-tisíc používateľov, Google ich už odstránil

29.7.2019
Zdroj: androidcentral

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+