MojAndroid

Otvorenosť mobilného operačného systému Android ponúka veľmi jednoduchý prístup na pamäťovú kartu alebo vnútorné úložisko. Používatelia môžu kopírovať a premiestňovať súbory, používať smartfón na prenos menších súborov a podobne. Na všetky tieto úkony je však vhodné mať nainštalovaný poriadny súborový manažér, ktorý zjednoduší prácu s obsahom. Len veľmi málé množstvo súborových manažérov je schopné držať krok s aplikáciou ES File Explorer, pokiaľ ide o funkčnosť a rozsiahlosť ponúkaných možností. Tento zároveň patrí k najsťahovanejším aplikáciam v histórii obchodu Google Play a v súčastnosti sa teší viac než 10 miliónom fanúšikov. Nedávno sa objavili informácie o testovaní tretej verzie aplikácie, ktorá prináša mnoho zásadných zmien.

ES File Manager

Ak sa vám nepáčil vzhľad predchádzajúcej verzie, budete nadšení čistým grafickým prostredím vytvoreným v štýle témy Holo. Používatelia môžu využívať dotykové gestá vľavo a vpravo pre zobrazenie rôznych adresárov vrámci vnútorného úložiska, LAN siete alebo Cloudu. Aplikácia teraz ponúka 9 rôznych typov zobrazenia súborov, od veľkých ikon až po malé s detailom. Adresáre a súbory môžu byť zoradené podľa abecedy, veľkosti, dátumu, typu súbor a iných parametrov. Na ľavej strane si používatelia môžu otvoriť rýchle menu (podobne ako v RSS čítačkách), kde si môžu umiestniť často používané miestne alebo vzdialené umiestnenia.

ES File Explorer 2 ES File Explorer ES File Explorer

Hlavnou zmenou je grafické prostredie aplikácie, ktoré ponúka ďaleko prehľadnejšiu prácu so súbormi. No ak by sa niekomu nové prostredie nepáčilo, môže si stiahnuť z ponuky iných tém. Aplikácia je momentálne dostupná na betatestovanie, no zdá sa byť veľmi stabilná. Ak sa ju rozhodnete vyskúšať, odkaz na stiahnutie nájdete v pôvodnej diskusií na stránkach fóra XDA alebo nižšie.

—>ES File Explorer<—-

Zdroj: XDA

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+