MojAndroid

S príchodom novej verzie Androidu sa každoročne môžeme tešiť nie len na nové funkcie, ale aj na nové emodži. Portál Emojigraph ich odhalil v prvej beta verzii systému Android 12 viac ako 389. O novinke informoval portál XDA Developers.

Emodži dostanú nový vzhľad

Google aktualizuje emodži pravidelne, keďže každý rok vychádza nová verzia štandardu Unicode. Android 12 však neprinesie len nové, ale aj vylepší niektoré z tých existujúcich, aby sa viac podobali na emodži iných výrobcov. Google však nemal v úmysle kopírovať dizajn niekoho iného, ale chcel, aby emodži mohli sprostredkovať rovnaké posolstvo na všetkých platformách bez ohľadu na to, kto ich navrhol. 

emodzi
Foto: Emojigraph.org

Niektoré prešli výrazným redizajnom, zatiaľ čo iné sa takmer nezmenili. Nový dizajn dostalo napríklad emodži kokosu, ktoré odteraz bude zobrazovať len jeden rozrezaný kokos alebo Mount Fuji, ktoré už bude obsahovať len horu a nie aj vodu s jej odrazom. Zmenou prešla aj ikonka smartfónu, ktorá odteraz vyzerá modernejšie. Injekčná striekačka zas po novom nebude mať v sebe krvavočervenú tekutinu, pravdepodobne na podporu očkovania.

Vydanie finálnej verzie Androidu 12 je ešte ďaleko. Je teda možné, že niektoré z týchto zmien sa do stabilnej verzie nedostanú alebo naopak nový vzhľad dostanú aj ďalšie emodži.

Náš tip
Nová éra Samsung hodiniek prichádza. Zmenia operačný systém a príde podpora Google Pay?
26.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+